Wpis z mikrobloga

#komputery #pc #hdr #uhd #4k #hdmi #pcmasterrace #displayport #telewizory #gry #rtv
Mirki, mam problem z którym, mam nadzieję, sobie poradzicie, widziałem że są tu mądre głowy jeśli chodzi o nowe technologie #av, z góry dziękuję za samo przeczytanie wpisu:)

Kupiłem na raty #tv Samsung UE50NU7092, taki tam najtańszy UHD z HDR od samsunga z gazetki marketowej, tylko dwa hdmi i nic poza USB i audio optycznym, miałem używać jako monitor do kompa, jak leżę na wyrku i pykam w gierkę... aż odpaliłem triala #netflix i zobaczyłem jak wygląda 4K, a potem odpaliłem Stranger Things w trybie HDR i mnie rozwaliło, żuchwa na podłodze, mimo że to tania matryca, najtańszy telewizor, to obraz jest niesamowity. Nie wiem jak to może wyglądać na OLED, ale to co mam mi wystarcza, jest jeden problem...

HDR działa tylko w na wbudowanym w TV androidzie, próbuję włączyć ten tryb ze źródła HDMI i nie działa, brak obrazu, doczytałem że ten telewizor ma format HDR10+ (o ten plus się tu rozchodzi, jest to nowy, nie do końca opisany format, którego nie obsługuje wiele urządzeń), podobno jest wstecznie kompatybilny do HDR10, ale to też nie jest pewne.

metodą eliminacji
1 mam #windows10 zaktualizowany
2 mam kartę 1060 6gb, ma ona kilka wyjść #dp, ale tylko jedno HDMI, niby jest ono 2.0b
3 także kabel 2.0b, taki podobno jest minimalnie obsługiwany w trybie HDR10 z plusem Samsunga, w komentarzu zdjęcie tyłu pudełka od kabla, wiecie jak to jest z kablami, chińczyk napisze jedno a zrobi drugie, może to nie jest 2.0b? Zwykłe 4K działa bezbłędnie, próbowałem zmniejszyć rozdzielczość do full HD i tak włączyć HDR i też nie działa, mimo że pojawia się więcej opcji w ustawieniach #geforce #nvidia (10 bit , 444, 0-255 zamiast tego zwężonego, dalej nie działa)
4 Ustawiam w geforce experience takie opcje jak poniżej, przy ustawieniu rozdzielczości UHD nie ma więcej opcji:( nie mogę zmienić bitów, nie mogę zmienić tego ustawienia 420 na zalecane 444 przez telewizor przy próbie włączenia HDR+

Jest jakaś opcja o której zapomniałem? Czy mój sprzęt nie jest kompatybilny? Jest szansa że z czasem Windows nadgoni opóźnienia z HDR i uda się wyświetlać poprzez upgrade softu? jak to jest z tym HDR pod komputer? Są jakieś materiały poza grami, które można dostać pod Windowsa a nie można pod Androida? Są/będą torrenty z HDR?
Bawić się w to, czy odpuścić?
Jest jakaś szansa na przejściówkę z DP na HDMI, może w ten sposób będę miał lepszą przepustowość/kompatybilność?
np. taka? trochę to kosztuje a zarabiam grosze, mogę gdzieś o tym poczytać?
https://www.amazon.com/CAC-1080-DisplayPort-Adapter-displays-4096x2160/dp/B077JB28KM

Bawić się w to? jeśli potrzebny jest upgrade to co wymienić? Dzięki i polecam zobaczyć film w HDR, super sprawa:)
RabarbarDwurolexowy - #komputery #pc #hdr #uhd #4k #hdmi #pcmasterrace #displayport #...

źródło: comment_xqyAkOekU37SrYQRy87T0whKUok7YFI8.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: znawca nie jestem, ale miałem ten sam problem przy Xboxie ostatnio. Zrób tak:
Wchodzisz w ustawienia telewizora
Ogólne, a później menedżer urządzeń zewnętrznych
HDMI UHD color i włączasz konkretne wyjście.
Mam inny model Samsunga więc to ustawienie może być gdzie indziej, poszukaj bo mi to pomogło.
  • Odpowiedz