Wpis z mikrobloga

Od kiedy odważyłem sie poszukac w google ile samochód xyz na pb pali na krótkich odcinkach i trafialem na rozne fora to juz wiem ze do pracy odcinek 15km warto pokonywac spacerkiem albo rowerkiem a odcinki ponizej 10000km pociagiem bo na zimnym tylko katuje silnik ( ͡° ͜ʖ ͡°) #protip #motoryzacja #samochody #oswiadczenie
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Crow7422 gadanie. Żaden Niemiec nie chodzi do pracy piechotą (jeżdżą autem nawet jak mają 500 metrow) i nic złego się nie dzieje.
Ps. Mieszkam w DE
  • Odpowiedz
@Joze: Moja znajoma jest stewardesą w locie. Dojeżdża na lotnisko z okolic metra wierzbno. Autem jest to jakieś 3,5 km. Ze względu na mundur nie może jechać ani rowerem ani skuterem. Komunikacja, szczególnie późnymi porami, jest beznadziejną alternatywą - często podróż zajmuje jej 1-2 godzin.

Wniosek: potrzebuje auta. Przy okazji #!$%@? w dupę ruchom miejskim.

Czasami są sytuacje gdy potrzebujesz auta i nie obchodzi cię to że jest katowane na
  • Odpowiedz
jak wyżej... samochód jest po to żeby się przemieszczać nie ważne czy 500km czy 5km czy 50m mam potrzebę to wsiadam i jadę. Jasne jest że w pewnych sytuacjach nie jest to korzystne dla trwałości samochodu ale samochód nie ma z nami przeżyć całego życia - mam wrażenie że czasem ludzie troszczą się bardziej o swoje samochody niż o własne zdrowie.

i Tak jeżdze dieslem w większości do sklepu może z 500m
  • Odpowiedz
  • 27
@Crow7422 bo w Polsce są ludzie, którzy wierzą, że nie wolno jeździć tylko na zimnym silniku. Powiedz Niemcowi, że jeździsz rowerem, bo szkoda Ci auta, bo się przez psuje to popatrzy na Ciebie jak pochodził z Marsa, a nie z Polski.
  • Odpowiedz
Powiedz Niemcowi, że jeździsz rowerem, bo szkoda Ci auta, bo się przez psuje to popatrzy na Ciebie jak pochodził z Marsa, a nie z Polski.


@chaberr: Co? XD
Jeżeli tym Niemcem będzie koleś mieszkający na wsi to tak. Jednak w mieście to żyją Niemcy "centusie" i tak oszczedzają jeżeli mogą jechać rowerem 2km do sklepu. Nawet mieszkańcy osiedli z podziemnymi parkingami tak robią. Nie wiem skąd ten stereotym Niemca srającego
  • Odpowiedz
@Crow7422 bo z nimi pracuje i mam #!$%@? porównanie.
Kup sobie auto nowe lub kilkuletnie z prawdziwym przebiegiem to też nie będziesz miał problemów nawet jak jeździsz kilometr do pracy.
  • Odpowiedz
@Fastboot w dużych miastach już prawie nie ma Niemców. Wszyscy uciekają do mniejszych miejscowości.

Aha - bilet na busa, w takich miasteczkach jest droższy, niż benzyna do auta.
  • Odpowiedz
@Fastboot
@Crow7422
Gry przyjechałem do Niemiec to przez kilka miesięcy do pracy chodziłem piechotą. Firma jest jakiś kilometr za miastem "w strefie firm". Gdy pewnego wieczoru po drugiej zmianie wracałem do domu to zatrzymał się przy passat Polizei.
Policjanci pytali czy mi się auto zepsuło, bo idę pieszo i czy mogą pomóc...
  • Odpowiedz
@chaberr: Normalka. Jak zwykłego robola stać na nowego golfa/polo to dlaczego mieliby żyć inaczej. W mieście są problemy z parkowaniem i korki, więc tam mogą "oszczędzać" jadąc rowerem. Z autobusu nie skorzystają bo tam mają jakieś #!$%@? ceny biletów.
  • Odpowiedz