Wpis z mikrobloga

tag #netflix nie nadaje się do śledzenia przy okazji każdej, dużej premiery serialowej

ostatnio wyszła #sabrina, której osobiście nie oglądałem. ale co nie wejdę na vikop, to widzę pytania: DLACZEGO TAM SO CZARNI, DLACZEGO AZJACI, DLACZEGO HOMO?!??!?!

czy tak trudno zrozumieć, że tworząc produkt na rynek globalny, twórcy chcą trafić do szerokiej grupy odbiorców, więc stosują szeroką reprezentację? to decyzja biznesowa (i po cześci artystyczna, łatwiej pisze się zróżnicowane charaktery różnicując ich etniczność i seksualność, chociaż to trochę fabularne pójsce na łatwiznę). kogo jeszcze w 2018 roku triggeruje reprezentacja xD a o dzbanach wietrzących SPISEK PRZECIWKO BIAŁYM HETEROSEKSUALNYM PRAWICZKOM to już szkoda w ogóle pisać

#bekazprawakow
  • 16
@NieBojeSieMinusow To nic innego jak wpychanie wszędzie poprawności politycznej by nikogo przypadkiem nie urazić. Często tracą na tym fabuła i charaktery. To tak jakby zrobić film o czarnoskórych gangsterach z Bronxu i ktoś wpadł na pomysł by połowa obsady była biała, bo się ktoś może obrazić. Kultura i sztuka powinna być wolna od polityki i to twórca decyduje, jak jego świat ma wyglądać. Jednak środowiska jak i z lewa, co #!$%@? się
@budus2: no nie oglądałem. ba, ja nawet nie jestem fanem takiej bezsensownej reprezentacji, co dopisałem w nawiasie. nie znoszę np. postaci przyjaznych, zniewieściałych gejów-fajtłapów, to okropny lazy writing. ale jeżeli seksualność mówi mi coś więcej o tej postaci czy jej środowisku, jak w The Wire, Sopranos, House of Cards czy Six Feet Under, to ja klaszczę i dajcie mi więcej

chodzi mi o to, że znowu mamy tę samą rozmową o
@NieBojeSieMinusow
To nie jest samodzielna decyzja twórców, tylko wpływ środowisk, które hucza za każdym razem jak kogoś brakuje i też ludzi, którzy łożą hajs na film i chcą na nim zarobić. Więc biznesowa decyzja tak. Kreatywna? Ani trochę. Poza tym co to za widzowie, którzy oglądają film tylko dla skóry? Przecież ponoć każdy jest równy i kolor skóry nie ma znaczenia, więc widz powinien się skupić na grze aktorskiej, fabule i ogólnym
@CreaOnion:

To nie jest samodzielna decyzja twórców, tylko wpływ środowisk, które hucza za każdym razem jak kogoś brakuje i też ludzi, którzy łożą hajs na film i chcą na nim zarobić.


to opinia. nie slychac glosów oburzonych tworcow, ktorym producenci kazali wrzucac gejów do seriali xD

Poza tym co to za widzowie, którzy oglądają film tylko dla skóry?


taka ludzka natura. ludzie lubią identyfikować się z tym co oglądają, a reprezentacja
@NieBojeSieMinusow:

to opinia. nie slychac glosów oburzonych tworcow, ktorym producenci kazali wrzucac gejów do seriali xD


Dziwisz im się? Przecież zostałoby wylane na nich wiadro pomyj i raczej roboty by nie utrzymali.
Jeżeli masz odgórny nakaz napisania fragmentu fabuły, to ciężej będzie o kreatywność, która jest źródłem dobrych pomysłów dla pisarza.

taka ludzka natura. ludzie lubią identyfikować się z tym co oglądają, a reprezentacja pozwala to łatwo osiagnac.

To coś #!$%@?
Jak np wspomniana scena z ambrożym podrywającym ziomka na iguanę. Nie ma to najmniejszego sensu ani uzasadnienia i z tego co widzę póki co, to jest to jedyna scena w której ten ziomek był pokazany w ogóle. Poświęcono parę minut tylko na to, żeby pokazać, że koleś jest gejem, chociaż nie ma to żadnego wpływu na fabułę.


@budus2
Moim zdaniem w tej scenie chodziło nie tylko o podryw ale też o to,
@NieBojeSieMinusow: tylko właśnie najgorzej jak w tych nowoczesnych produkcjach niektóre postaci wyróżniają się tylko kolorem skóry, bo osobowości nie mają, a ich jedyne cechy to odwrócone stereotypy. Bardzo ubolewam nad tym, że wtedy film/serial ma wysokie oceny i jest nazywany odważnym, a to szajs jakich mało. Krytyka od razu jest wtedy podciągana pod rasizm i znowu można drzeć japę w koło.
@NieBojeSieMinusow: bo to powoli zaczyna przypominać kapitana planetę :D Jeżeli weźmiesz przeciętny serial Netflixa to wygląda na to, że nie żyjemy w krajach gdzie 80% to biali i heteroseksualni tylko mamy Żydów, Muzułmanów i żadnych chrześcijan, jakieś 20% białych, 20% czarnych, 20% latynosów, 20% azjatów i 20% z bliskiego wschodu/Indii. Seksualność za to jest płynna i 33% to hetero 33% geje a 33% lesbijki ale nie ma problemu zostać bi.

Ja