Wpis z mikrobloga

Mirasy,
od dwóch lat pracuje jako osoba, która zajmuje się analizą wykonalności projektów. Piszę dokumentacje, ogarniam jakieś aspekty techniczne, generalnie jestem człowiekiem od wszystkiego. Ogarniam współpracę z innymi członkami zespołu, którzy zajmują się innymi zagadnieniami. W sumie jakoś tak wyszło, że ja się komunikuje ze wszystkimi i podejmuje decyzje dotyczące projektów. Nie jestem PMem, ale chciałbym szukać pracy w tym kierunku.
Teraz moje pytanie, jak wygląda rynek project managerów w Krakowie? Czy osoba, które skończyła studia techniczne i ma jakieś doświadczenie przy projektach ma szansę dostać robotę jako PM w IT?
Widziałem sporo memów na temat nietechnicznych PM xD ale wydaje mi się, że jeżeli chodzi o aspekty techniczne to jestem całkiem ogarniętym człowiekiem.
Czego mogę się sam nauczyć żeby dobrze wypaść na rozmowie i w ogóle dostać na nią zaproszenie? Aktualnie czytam materiały dotyczące pracy w Scrumie i Agile. Widzę, że warto sobie ogarnąć też jakieś narzędzia do śledzenia postępu projektu typu jira.
Macie jeszcze jakieś pomysły?
#projectmanager #pracait #pm #it #programowanie
  • 6
  • Odpowiedz
@tomeczek9595: a nie masz możliwości w swojej pracy zmienić stanowiska, chociażby na papierze, na jakiegoś "młodszego PM" albo coś w tym stylu i popracować tak z rok? Potem już byś mógł uderzać posiadając doświadczenie

Bo szczerze nie sądzę żeby ktokolwiek Cię przyjął ot tak do zarządzania projektem jeśli nie jesteś wymiataczem ;)
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek No właśnie rozmawiałem już o tym w robocie, ale podobno nie ma takiej możliwości, plus oni chcą żebym robił to co robię teraz bo nie mają nikogo innego, kto się tym zajmuje xD Więc mamy impas, dlatego własnie zastanawiam czy się nauczyć się na własną rękę czego się da i próbować uderzać na jakiegoś juniora PMa
  • Odpowiedz