Wpis z mikrobloga

uwierzyć że można nie lubić zabierania niezależności państwom


@Usmiech_Niebios: dalej nikt mi nie napisał co stałoby się jego zdaniem pod kątem gospodarczym z Polską, gdyby zrobiła to co UK. I dlaczego w przeciwieństwie do UK inwestorzy nie uciekaliby z naszego kraju. Bo nie wiem czy śledzisz sytuację polityczną i społeczną, ale praktycznie wszyscy ludzie w uk z którymi być nie gadał próbują odkręcić brexit. Oprócz farage'a, ten po prostu ostatnio
  • Odpowiedz
No tak, alternatywą jest obesrany gównem Ruskij Mir, ja już wolę tą Unię


@pokokoko1: I Rosja i Niemcy to zła rzecz. Nie sugerowałem powrót do Rasji. Mamy inne opcje - USA, Turcję, v4, Chiny. Oczywiści to bardzo dużo pracy.
To że UE jest taka milutka teraz, nie oznacza że będzie miła jak stracimy swoje atuty: samowystarczalną (biedną, ale samowystarczalną) gospodarkę, nie najgorsze wojsko, ciągle zbyt konserwatywne społeczeństwo.

#!$%@? a matka wie,
TamamShud - > No tak, alternatywą jest obesrany gównem Ruskij Mir, ja już wolę tą Uni...

źródło: comment_JgBFFfKBzcbDCB1vIoFZVqA37A28KbZt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@TamamShud: O matko, problem jest taki, że poza lichą V4 i Turcją, która romansuje z Putinem (zbroił ich jakiś czas temu i rozmawiali o kończeniu wojny w Syrii razem, więc no tak całkiem miło), to pozostali 'sojusznicy' są na drugim końcu świata (xD) a Rosja przez granicę.

Nie ma opcji, albo trzymasz sie z Unią i światem zachodu, albo wpadasz pod wpływy Rosji. Twoje propozycje 'sojuszy' są po prostu nierealistyczne,
  • Odpowiedz
problem jest taki, że poza lichą V4 i Turcją, która romansuje z Putinem


@pokokoko1: O to chodzi - Polska też powinna zacząć "romansować" i zdradzać sojuszników - np. Niemcy, UK, Francję, Turcję. Póki co polska polityka opiera się na 100% dawaniu dupy jednym albo drugim, zamiast zręczną dyplomacją szantażowaną.

Nie ma opcji, albo trzymasz sie z Unią i światem zachodu, albo wpadasz pod wpływy Rosji.

To jest niestety to nastawienie. Zamiast silnie negocjować warunki i układać się z dalszymi graczami, ty proponujesz Polsce zostanie naczelną #!$%@?ą
  • Odpowiedz