Wpis z mikrobloga

Kiedyś dziwiłem się czemu świat nie reagował na obozy śmierci.
Jeszcze bardziej zdziwiłem się, gdy obejrzałem Hotel Ruanda - przecież to były czasy współczesne.

Teraz już wiem - Wszyscy mają wszystko w dupie.
Jeden, Sudan - potworny głód.
Korea Północna - obozy.
Izrael - mordy w biały dzień.
Krym - wojna bez konsekwencji.
Można by tak wymieniać i wymieniać, przerażające.
  • 56
  • Odpowiedz
to za moralnie dobre zdarzenie


@Piesa: I tak państwo, które obaliłoby Kima, dostałoby taką samą laurkę jak USA za Wietnam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy ja napisałem, że chcę?


@Piesa: I tutaj jest problem. Nikt nie chce.
  • Odpowiedz
@tepiciel_absurdow Można prawić morały, ale koniec końców natura człowieka nakazuje mu nie #!$%@?ć się w nieswój biznes. Widocznie wcześniej byli tacy, co się #!$%@? i selekcja naturalna ich rozliczyła. Smutne to, ale każdy dąży tylko i wyłącznie do własnego szczęścia w życiu. Nawet jak dajesz hajs na schronisko dla zwierząt, to ostatecznie chodzi, żebyś to Ty się dobrze z tym poczuł.
  • Odpowiedz
@tepiciel_absurdow: zabrzmi to moze troche brutalnie ale to nie jest tak, ze tam te wojny biora sie znikad, tamci ludzie czesto maja jeszcze plemienna mentalnosc, dla nich smierc jest czyms wszechobecnym. Takze zamiast sie zamartwiac innymi mysle, ze lepiej cieszyc sie ze nam przyszlo zyc w mimo wszystko wzglednie bezpiecznej Europie.
  • Odpowiedz
@tepiciel_absurdow: niby tak ale nie do końca.

1. To nie jest tak, że wiedza o obozach była powszechna. Ludzie w Polsce przekazywali sobie ustnie co się wyprawia ale to nie jest tak, że w Niemczech pisano o tym w gazetach. A tym bardziej w UK czy USA. Obecnie niby wiemy co się dzieje np. w Jemenie ALE... mamy teraz "totalitaryzm Huxleya" w odróżnieniu od wtedy "totalitaryzmu Orwella". Zamiast braku informacji i
  • Odpowiedz
Teraz już wiem - Wszyscy mają wszystko w dupie.

Jeden, Sudan - potworny głód.

Korea Północna - obozy.

Izrael - mordy w biały dzień.

Krym - wojna bez konsekwencji.

Można by tak wymieniać i wymieniać, przerażające.


@tepiciel_absurdow: Jemen? Nie jestem pewny, czy o to chodziło i dlatego odpowiem na Sudan.
Sudan to kraj rolniczy, ponadto posiada bogate zasoby naturalne. Kraj sam sobie jest winny głodu i biedy.

Do Korei nikt się
  • Odpowiedz
@tepiciel_absurdow: arabia saudyjska i wszystko jasne

w hamercye dzieciaki wolą jechać budować lepianki w afrcye czy innym hondurasie, a mają #!$%@? na bezdomnych i dzieciaków w swojej okolicy..

świat jest #!$%@? i tyle, dlatego rób co Ci się podoba i miej na wszystko #!$%@?, bo szkoda nerw
  • Odpowiedz
@tepiciel_absurdow: bo rozwiązanie tych wszystkich problemów jest znane i żadne użalanie się nie pomoże, z jednej strony wyślesz oddziały UN to z innej strony wybuchnie konflikt, nie ma tylu frajerów do służby w białych hełmach, żeby zadbać o pokój na całym świecie.

Rozwiązaniem jest edukacja i wychowanie, rozwój nauki i umysłów rozwiązuje problemy, które do tej pory cywilizacja rozwiązywała siłą.

Dlatego, jeżeli naprawdę Tobie zależy na naprawie świata, czytaj książki, dokształcaj
  • Odpowiedz
@Reiter:

Sudan to kraj rolniczy, ponadto posiada bogate zasoby naturalne. Kraj sam sobie jest winny głodu i biedy.


Kraj nie może być winny, tak samo naród, co najwyżej konkretni ludzie. Wątpię żebyś na miejscu typowego Sudańczyka wyciągnął rodzinę z biedy i zbawił mieszkańców swojego kraju, więc obwinianie ich nie ma sensu.

To taki sam argument jak "hehe europejczycy jakoś potrafili zbudować cywilizacje, a afryka to dalej chatki z gówna" - no
  • Odpowiedz
@Prokurator1990: Przerażają mnie tacy pożyteczni idioci jak ty, którzy nabijają się z tego że Polski rząd ma gdzieś prawo w tym kraju i robi co chce. Coraz bliżej wschodu.
  • Odpowiedz