Wpis z mikrobloga

Taką rozkminę mam.

Wiele stron które odwiedzam informuje o RODO i ciasteczkach. Wiele z nich robi to wykorzystując JavaScript. Pytanie - co, jeśli ktoś wyłączy JS w swojej przeglądarce i nie dostanie tych informacji? Może teoretycznie jakoś pozwać stronę o niedopełnienie formalności?

Jeśli nie - czy to znaczy, że informację o RODO i ciasteczkach można zawrzeć korzystając z jakiejś technologii, z której nikt nie korzysta, dzięki czemu formalnie informacja będzie przekazana, ale w praktyce nikomu nie będą się wyświetlać irytujące okienka?

#gownowpis #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #rodo #prawo #informatyka #webdev
  • 6
Jeśli nie - czy to znaczy, że informację o RODO i ciasteczkach można zawrzeć korzystając z jakiejś technologii, z której nikt nie korzysta, dzięki czemu formalnie informacja będzie przekazana, ale w praktyce nikomu nie będą się wyświetlać irytujące okienka?


@Hedage: activex? niepodpisany applet javy? iframe do gophera?
@ntskj: Nie pytam jakiej technologii można użyć, tylko czy tak można w ogóle od strony prawnej zrobić. Skoro informacji wymagających JSa nie zobaczą osoby bez JSa i wszystko jest ok, to czy skorzystanie z nieużywanej technologii by nie spamować usera okienkami też będzie ok?
To czemu właściciele serwisów czują taką ogromną potrzebę by zasypywać userów tymi pop-upami? Chcesz mi powiedzieć, że to ich własny wymysł i wcale nie muszą tego robić?


@Hedage: cookies, rodo - to jest taka mentalność której ja też nie rozumiem. Nawet jeśli przepisy mówią że informacja musi być na stronie, to ja bym dał w stopce małą czcionką i koniec. Ale wiele osób o mentalności homo sovieticus cieszy się gdy może