Wpis z mikrobloga

tl;dr: szukam źródeł na temat absolutnych podstaw motoryzacji

Są jakieś ciekawe kanały (YouTube? Cokolwiek innego?) gdzie poznam podstawy #motoryzacja ? Najlepiej przedstawione jak chłopu na miedzy. Nigdy mnie to nie kręciło i nie dałem w sobie zaszczepić pasji do samochodów, przez co mam gorszą wiedzę niż niektóre różowe, np nie wiem ile koni mechanicznych to dużo, jak działa silnik itp, a zajarałem się na #motocykle (ehh ojciec czemu dopiero jak mam 23 lvl wkręciłeś mnie w jednoślady:()
  • 11
  • Odpowiedz
@longfinger1: też dosyć późno wszedłem w temat motoryzacji, jakoś w połowie studiów, wiedza wpada bardzo szybko, tylko zawsze popieraj ją innymi źródłami i nie sugeruj się tylko jednym.

Tydzień temu regulowałem zawory w motocyklu, więc idzie nadrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: @Karbon315: nooo jak ktoś ma jakieś takieś pojęcie o temacie to słuchanie łysego to jest #!$%@? komedia. pieprzy o patologii polskich warsztatów nie wymieniając podstawowej a jednocześnie swojej. brak wiedzy.

najlepiej było widać jak głowice w tej bemie swojej V8 zdejmował. zdjął popaczył popaczył zobaczył że tłoki okopcone no i komory spalania.
hmm nooo to tutaj widać że coś nie tak ze spalaniem było, bo to powinno
  • Odpowiedz
@longfinger1 jak może być po angielsku, to Engineering Explained. Głównie tematyka motoryzacyjna.

A jak kupisz motocykl, to z automatu nabierzesz wiedzy motoryzacyjnej i z mechaniki, bardzo polecam :)
  • Odpowiedz