Wpis z mikrobloga

Często się mówi że "średni wiek aut w Polsce wynosi 15 lat" i że w związku z tym powinni wprowadzić jakieś akcje złomowania, zakazy wjazdów do miast starych aut czy tym podobne bzdety. Ale jak wyglądają te straszne 15-letnie samochdy? Otóż nie są to żadne stare gruchoty tylko takie auta jak BMW E60, Audi A3 8P czy Vectra C, które nie odstają zbytnio od nowszych aut. Tak, te modele mają już ponad 15 lat. A połowa aut na polskich drogach jest jeszcze młodsza.
Zatem takie straszenie rzekomą starością aut to są bzdury w interesie producentów aut którym się hajs nie zgadza i najchętniej wcisnęliby ludziom w wynajem czy lizing jakiegoś #!$%@? crossovera, by po dwóch latach znowu wymienić na nowy model.

#samochody #motoryzacja #polska #ciekawostki #heheszki #takaprawda
o.....y - Często się mówi że "średni wiek aut w Polsce wynosi 15 lat" i że w związku ...

źródło: comment_SZLGtzLASEHgvfHLzIkUFEMTOWYLqMqj.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vegetassj1: Znam wiele więcej przypadków, gdy właściciele kupuj auta 3-5 letnie, na które absolutnie ich nie stać, no ale co ludzie powiedzą a później zaczyna się rzeźba w gównie. Bo się okazuje że nawet koszt zakupu porządnych klocków i tarcz hamulcowych #!$%@? budżet, no to jedziemy z maxgearem albo breck, wahacz puka to używka z allegro i tak sie kręci karuzela #!$%@?.
Nie wszyscy jeżdżą starymi autami "bo ich nie
  • Odpowiedz
Często się mówi że "średni wiek aut w Polsce wynosi 15 lat" i że w związku z tym powinni wprowadzić jakieś akcje złomowania, zakazy wjazdów do miast starych aut czy tym podobne bzdety. Ale jak wyglądają te straszne 15-letnie samochdy?


@oficer-prowadzacy: to chyba nie rozumiesz sredniej. Na kazdy nowy samochd w Polsce przypada jeden 30 letni. I to jest problem i dlatego tą srednią trzeba podwyzszyc a nie dlatego ze
  • Odpowiedz
@Jerry664: Polska największym rynkiem jaktajmerów, tak to by nawet dobrze brzmiało :) Osobiście uważam, że w ostatnich 20-30 latach w motoryzacji nie nastąpił żaden znaczący postęp i o ile auto jest zadbane i odpowiedniej klasy to nie ma czasami sensu zmieniać na nowsze, często też się tym po prostu przyjemnie jeździ. Ja zawyżam średnią. U mnie 18 i 29 lat :)
  • Odpowiedz
@Calosija: nie stare, a te z powycinanmi dpf, kątem, zaślepionym egr itd.
15 letnie auta (sprawne) spełnia już zazwyczaj Euro 4, a mała benzyna z euro 4 będzie czystsze niż nowy diesel w aucie segmentu D czy E.
  • Odpowiedz
@oficer-prowadzacy: swoją drogą, to w mediach często są przekłamane dane, bo dziennikarze nie odfiltrowują samochodów wyrejestrowanych oraz mających wpisane złe dane, np. rok produkcji 1000. Stąd zbierze się zawyżanie średniego wieku samochodów w Polsce.
  • Odpowiedz
@vegetassj1: zależy na jaką grupę patrzeć. Auta 3 letnie są trzyma ładnie bo gwarancja. Potem auta tanie zazwyczaj dalej maja taki żywot, a auta drogie zaczynają popadać w typowa ruinę, bo jeden z drugim kupił drogie auto, ale używane i teraz nie ma na utrzymanie...
  • Odpowiedz
@vegetassj1: Ogólnie im mniej kasy tym... mniej kasy na wszystko. Ja wyszedłem z założenia, że póki mnie nie stać na fajne bmw to wolę kupić starszy model, e36 bo to tez pierwsze auto, i nie przejmować się kosztami utrzymania, bo mnie stać. Jednocześnie takie auto pozwala mi jechać na ekspresówkach na równi z nowymi.
  • Odpowiedz
  • 4
@oficer-prowadzacy Jeżdżenie starym autem jest przez 20 lat jest bardziej ekologiczne niż kupowanie nowego co 5 lat i złomowanie takiego co ma 10. A po za tym wiadomo, że kiedyś samochody robiono z lepszych materiałów i są trwalsze od nowych
  • Odpowiedz
Samo straszenie wiekiem aut to głupota.


@oficer-prowadzacy: co? technika nie stoi w miejscu, zobacz jak ewoluowaly technologie bezpieczenstwa. Nowe samochody warto brac chocby tylko z powodu wiekszej szansy przezycia przy dzwonie. Dzisiejsze 5 gwiazdek to nie to samo co 5-10 lat temu
  • Odpowiedz
@vegetassj1 ja jeżdżę golfem 4 z 98 roku i przez DŁUGI czas nie planuję zmieniać go na nowsze auto, bo nie że nie stać mnie na kupno nowszego auta, tylko po prostu przez bezawaryjność i ekonomię. Jak auto jest bezwypadkowe, zadbane, ekonomiczne, na bieżąco wymieniam części eksploatacyjne, nawet jak głupi czujnik abs siądzie to zajeżdżam do mechanika i robię to co trzeba. Mam paru znajomych, co mają auta z 2010+ roku
  • Odpowiedz
Zakaz wjazdów starych aut do centrów nie jest dlatego że mają zły stan techniczny albo że są brzydkie xD Stare auta były projektowane pod znacznie wyższe normy emisji spalin i po prostu trują wszystkich wokół i produkują smog. Szczególnie diesle.


@Calosija: Chyba niższe choć oszukane nowe emisje niewiele zmieniły. Wciskają wam bajki żebyście auta zmieniali częściej a wy to łykacie jak pelikany.
  • Odpowiedz
co? technika nie stoi w miejscu, zobacz jak ewoluowaly technologie bezpieczenstwa. Nowe samochody warto brac chocby tylko z powodu wiekszej szansy przezycia przy dzwonie. Dzisiejsze 5 gwiazdek to nie to samo co 5-10 lat temu


@su1ik: A co mają kurtyny powietrzne do jakichś zakazów wjazdów dla starszych auto do centrów czy obkładanie podatkami sprowadzanie z zagranicy? To są po prostu działania aby zwiększyć sprzedaż nowych samochodów.
  • Odpowiedz
@jaroslaw_madry Mam 20 letnie auto, chciałbym zmienić na 10 letnie ale nie będzie w nim nic czego nie mam teraz. Mi starczy klima i żeby MP3 gralo, nawigację każdy teraz ma w telefonie. Nowsze auto więcej spali, części mogą być droższe i wchodzi się w nieznane a tu wiem co było wymieniane i jaki jest ogólny stan. Za każdym razem jak to rozważam to po prostu wychodzi że nie ma sensu.
  • Odpowiedz