Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie zawsze ten argument za Ryzenem, że niby plyty na AM4 będa dłużej wspierane od płyt Intela. Jest to taka zaleta, że będzie można zmienić w przyszłości procek na ryzena 3 generacji o wydajności, która i tak nie będzie taka jaką Intel oferuje już teraz xd
Najwięksi optymiści liczą na to, że ryzen będzie max 5% słabszy od Intela ale mało kto wierzy w to, że może być tak samo dobry albo lepszy.

Tak więc jest to fajna sprawa jak ktoś już na Ryzena jest zdecydowany ale nie jest to argument za tym, żeby wybrać AMD.

#pcmasterrace
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Variv: a czemu w intelu musiałbyś zmieniać płytę główną? O tym właśnie jest mój wpis, że ta niby zaletą wygląda tak: "wybierz AMD bo dzięki temu będziesz mógł w przyszłości kupić procek o wydajności Intela który możesz kupić już teraz"
  • Odpowiedz
@gkw_: No ja mam problem na X399 Taichi z pamięciami. Nawet na 2666 potrafią sypnąć bsod... Sam nie wiem czy ich nie sprzedać i nie zamówić tych co ty masz....
  • Odpowiedz
@Nedkely: xDDD
Nie jest „5 góra 10% wolniejszy”. 2700x jest co najmniej 10% do 40% wolniejszy w grach. Boszzz skad wy bierzecie te rewelacje o 5-10%?

@vdr: zmien plyte na asusa albo msi bo najlepiej obsluguja ram. 1/2 kosci spokojnie ida 3200.
  • Odpowiedz
  • 0
@vdr ja brałem gskille które mają profile pod procesory AMD, są trochę droższe od tych 'zwykłych' , 64gb kosztowało 3700 lub 3800
  • Odpowiedz
@zapijaczonydzony: Mam set g.skill 4x8gb cl16 trident z rgb. Mobo msi x370 carbon pro. Procek r7 1700.
No to jestes chyba pierwszym ktoremu sie to udalo. Przekopalem reddit, fora itp i kazdy zawsze mial problemy z 4 koscmi. Oficjalnie amd to przyznawalo ze wysokie czestotliwosci z 4 koscmi sa delikatnie mowiac problematyczne. Maksymalnie udalo mi sie 2933 na nich a to i tak jedynie gdy dowalilem im 1.43v. Ale to
  • Odpowiedz
@zapijaczonydzony: Od samego poczatku jak ryzeny wyszly probowalem z tymi pamieciami. Zawsze najbardziej aktualny bios i za kazdym razem nadzieja ze moze teraz sie uda. Masakra. Jakbym wiedzial to bym kupil 2x16 xD
No ale teraz jestem zadowolony. 8086k/32gb@3200/rtx2080 i wykop/facebook chodza jak marzenie xDDD
  • Odpowiedz