Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie zawsze ten argument za Ryzenem, że niby plyty na AM4 będa dłużej wspierane od płyt Intela. Jest to taka zaleta, że będzie można zmienić w przyszłości procek na ryzena 3 generacji o wydajności, która i tak nie będzie taka jaką Intel oferuje już teraz xd
Najwięksi optymiści liczą na to, że ryzen będzie max 5% słabszy od Intela ale mało kto wierzy w to, że może być tak samo dobry albo lepszy.

Tak więc jest to fajna sprawa jak ktoś już na Ryzena jest zdecydowany ale nie jest to argument za tym, żeby wybrać AMD.

#pcmasterrace
  • 41
@FireDash: @budus2: @Night_Shift_Supervisor:
Zabieg marketingowa. Gdyby to mialo sens to by nie robili nowych plyt glownych am4 z nowym chipsetem. Nowe procki nie rozwina skrzydel na starym mobo wczesniejszych generacji. I praktycznie nikt nie bedzie uzywal starej mobo do nowego procka i voce versa. Ale amd bedzie to reklamowac jako zalete. To jak jazda hulajnoga po piachu. Niby mozna ale bez sensu.
No i dodatkowo ta „zaleta” skutkuje tym
@budus2: Aktualizacja biosu zbyt duzo nie daje. Inny chipset to inny chipset. Obsluga szybszych pamieci/dyskow/pci etc.
Wiec Cie stary chipset bedzie blokowal i spowalnial. Zreszta byly robione testy wydajnosci. Ktore to samo wykazaly.
Jak nie chcesz za duzo wydawac to kupujesz ryśka i mobo pierwszej generacji i tyle.
@budus2: Nie chodzi o quad channel, moze hyc dual. Zaden problem. Cztery kosci dzialaja, ale maksymalnie 2933 jak ma dobry humor a 2800 jak nie.
Podczas gdy na intelu zero problemow od pierwszego odpalenia z pelna predkoscia a nawet mozesz je podkrecic.
@FireDash To jest argument bo w przyszłości aby ulepszyć procesor wystarczy zmienić procesor zamiast jak u intela zmienić procesor i płytę główną.
Sam mam intela i chętnie bym zmienił sam procesor no ale kurna nie mogę.
Większość kupujących kieruje się głównie cena więc moim zdaniem to dobre posunięcie ze strony AMD bo pozwala na zakup procesora i ewentualnie zmianę płyty na nowsza w przyszłości.
Moim zdaniem procki jednej i drugiej generacji będą osiagaly podobne wyniki niezależnie od tego jaka będzie płyta (starsza ze wsparciem czy nowa natywnie obsługująca) . Podejrzewam że logika obsługująca procesor nie zmienia się z każdą generacja płyty a różnice wynikają jedynie ze względu na ilość osprzętu na płycie.