Wpis z mikrobloga

  • 210
@pri0 poczytaj sobie jak niektórzy rozumieją progi podatku dochodowego, nawet tu na wykopie xD cóż się dziwić, rządzącym zależy na głupich podwładnych.
  • Odpowiedz
@pri0:
Ja pamiętam wywiad jak pytają na ulicy co Polacy sądzą o podwyższeniu podatku z 22 do 23%.
Kilka osób powiedziało że dobrze, bo przedsiębiorcom będzie się opłacało, bo więcej będą mogli wpisać w koszty.
  • Odpowiedz
@pri0: Cóż, może ten ktoś kiedyś nie wiedział jak liczyć podatek, ale skoro nawet ktoś tak nieogarnięty zdał sobie sprawę jak bardzo bezsensowne jest obecnie trzymanie kasy na lokacie, to już o czymś świadczy :D
  • Odpowiedz
@caribbean: o to był kolejny #rakcontent. Fajnie jakbyś dostawał kwotę brutto na konto i sam musiał opłacić podatki i zusy. Wtedy może ludzie by się ogarnęli ile płacą podatków. Wiem, że to jest niemożliwe do realizacji :) Chociaż przecież teraz też dostają "pasek" z wypłatą i tam wszystko jest napisane.
  • Odpowiedz
@pri0: szkoda ze nie moge sobie dostać wyplaty brutto i zadecydować czy chce się ubezpieczyć spolecznie, zdrowotnie etc. a moze po prostu zaryzykować jak mnie stać i nie ubezpieczać w ogole. Bede sie leczł prywatnie. Marzenia xD
  • Odpowiedz
@pri0: ja polecam kazdemu poczytac jak powstaja pieniadze i kto za ich kreowanie odpowiada (tym samym, kim są pomysłodawcy tego wszystkiego); jak dokładnie kreuje się pieniądz (nie, nie drukuje się jak wszyscy myślą) i czemu to jest niesprawiedliwe i jak działa system monetarny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@franaa:

Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów

Podpowiedz zatem jak niby można wykazać się mądrością przy urnach, poza nie pójściem na wybory oczywiście? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@pri0:

Fajnie jakbyś dostawał kwotę brutto na konto i sam musiał opłacić podatki i zusy.

Jeszcze fajniej jakby to co faktycznie idzie na twoją pensję i podatki.
Brutto to totalna ściema, kwota widmo - ani pracodawca jej nie płaci, ani pracownik nie otrzymuje ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@edek-ecki:

skoro nawet ktoś tak nieogarnięty zdał sobie sprawę jak bardzo bezsensowne jest obecnie trzymanie kasy na lokacie, to już o czymś świadczy

Świadczy o tym, że #!$%@? się ludzi w dupala inflacją. Tylko co zdobić, można przepić albo zainwestować i stracić xD
  • Odpowiedz
Kilka osób powiedziało że dobrze, bo przedsiębiorcom będzie się opłacało, bo więcej będą mogli wpisać w koszty.


@wamaga: W sumie niekoniecznie głupota, jak ktoś wali wały na VATcie to faktycznie :p
  • Odpowiedz
@pri0 mój znajomy pracował ostatnio na etacie i zarabial 15k netto (ale nie IT) , w nowej firmie dostał to samo tylko miał wystawić fakturę na prawie 19k netto plus vat czyli 23k, powiedział ze mu mocno to nie pasuje i chce wrócić na etat bo boli go ile musi oddac w podatkach, mimo że kwotowo wychodzi to samo #logikaniebieskichpaskow
  • Odpowiedz