Wpis z mikrobloga

YouTube dołącza oficjalnie do walki z ACTA2

Żarty się skończyły! Susan Wojcicki - CEO YouTube dołącza do ofensywy przeciw ACTA2 i prosi Internet o pomoc w ratowaniu serwisu. Czas na to, by wszyscy sprzeciwili się niebezpiecznemu prawu. #stopacta2 na 100% - lepszego momentu już mieć nie będziemy!

#stopacta2 #acta2 #acta #niedlaacta #niedlaacta2 #internet #zaiks #valuegap #saveyourinternet #dajprawokulturze #mikroreklama
moby22 - YouTube dołącza oficjalnie do walki z ACTA2

Żarty się skończyły! Susan Wo...

źródło: comment_ILA7BSHyBdrt397TCo6OzwJbdzJBPC2v.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
Internetowe giganty medialne krytykują tę ustawę dlatego, że ona tak naprawdę ich dotyczy, a nie szarego użytkownika. Taki Youtube musiałby zacząć płacić tantiemy wykonawcom, na których twórczości de facto zarabia (prezentując reklamy).
  • Odpowiedz
akurat Google na nowej regulacji może stracić wiele miliardów, które, co straszne mogą trafić do właściwych twórców treści


@Fren: hehe no na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba nie pamiętasz jak się to skończyło w Niemczech i Hiszpanii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli tylko takie prawo wejdzie to wydawnictwa na wyścigi zaczną udostępniać darmowe licencje Googleowi, byleby tylko być wyżej wypozycjonowanym, a ci
  • Odpowiedz
Zawsze jak chciałem „wiedzieć co się dzieje”, włączałem TVN24, słuchałem i odwracałem przekaz o 180 stopni - to była moja prawda.

Teraz YT dołącza do krucjaty przeciw tzw. ACTA2 i zbaraniałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale strony internetowej tak nie zablokuje


@dzek: Ale nikt nie mówi o blokadzie stron. Cenzura to nie tylko blokada stron. Cenzurowanie tego, co ludzie wrzucają na taki czy inny serwis - czyli to, o czym mówi art. 13 - to też cenzura.
  • Odpowiedz
Taki Youtube musiałby zacząć płacić tantiemy wykonawcom, na których twórczości de facto zarabia


@NuclearCycling: Tak jakby już nie płacił ;). Przyjrzyj się uważnie takim informacjom drobną czcionką pod np. teledyskami...
  • Odpowiedz
@moby22: No ale było nie było, jest to jednak bardzo dziwne, że własnie Youtube - którego algorytm Content ID był własnie źródłem pomysłu na artykuł 13 - teraz jest przeciwko temu...
  • Odpowiedz