Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ostatnio wywiązała się taka rozmowa ze znajomymi, że kobiety które dbają o siebie, są ambitne i dużo zarabiają (powiedzmy ponad 20k) - odstraszają mężczyzn. Argumentem przemawiającym za tym było to, że mają bardzo wysoko podniesioną poprzeczkę i zwyczajnie im się nie chce. Łatwiej jest znaleźć typową laskę z przeciętnymi zarobkami, której to można w prosty sposób zaimponować. Co o tym myślicie?

#zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski #feels #

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 77
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja prowadzę firmę, na codzień walczę, siedzę na telefonie ze 3 godziny, wiecznie gaszę jakieś palące tematy w firmie a każdy pracownik jak w końcu nie wie co zrobić to i tak zadzwoni do mnie.

Ostatnia rzeczą na jaką mam ochotę to przyjść do domu o tej 21 i spędzanie czasu z kobieta o podobnej budowie psychicznej jak ja. Raczej wolał bym moje przeciwieństwo. Kobieta która nie jest tak mocno
  • Odpowiedz
Ja myślę że część facetów ogólnie boi się kobiet ogarniętych, zaradnych i samowystarczalnych bo zaburza im to poczucie własnej męskości która nie byłaby wstanie taka kobietę od siebie uniezalenic i nią kierować a ona nie będzie wzdychala do niego co 5 minut "ohh, jaki Ty męski jesteś" i budowała jego samooceny.


@ChuckFasola:
Tyle, że to Kobiety zazwyczaj, świadomie lub nie, próbują kierować facetami i tracą do nich szacunek kiedy im się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Większość kobiet na wysokich stanowiskach ma przerost ego, z resztą nie tylko kobiety mają ten problem. Tylko o ile faceci z wywalonym w kosmos ego imponują niektórym kobietom, to kobiety z wywalonym ego raczej odpychają a do tego mają cholernie wysoko postawioną poprzeczkę i skutecznie same zmniejszają sobie możliwość potencjalnego wyboru, jak już pisałem wcześniej mają sporą konkurencję wśród facetów.
Oczywiście generalizuję niestety ten schemat jest często spotykany. Zapytajcie znajomą
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie znam chyba żadnej kobiety, które mają 20k. Znam masę kobiet, które nie mają nawet 2k na rękę, ale mówią otwarcie, że nie chciałyby faceta zarabiającego 3-4k na rękę, tylko conajmniej 5-6k. @ChuckFasola zarabiasz mniej więc dzielicie się 50:50, gdybyś zarabiał tyle samo to zaraz twoja różowa nalegała by na WSPÓLNE KONTO albo żebyś płacił więcej, bo więcej zarabiasz. Dałeś się urobić jak CUCK


To po pierwsze malo kobiet znasz,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: może słaby przykład, ale kiedyś tam, chyba nie aż tak dawno do Wojewódzkiego przyszła modelka Sandra Kubicka. I on jak to on, że ona to pewnie się nie może opędzić od facetów. A ona na to, że wcale nie ma aż takiego powodzenia na jakie wygląda i ma wrażenie, że faceci się jej boją. Bo ona podjeżdża swoim autem, płaci za siebie. No dziewczyna też jest bardzo pewna siebie, więc
  • Odpowiedz
@graf_zero dla mnie o wiele większym sukcesem jest zrobienie od 0 działającego urządzenia niż jakiś projekt manager który często nie ma pojęcia o projekcie tylko robi dedlajny i pogania ludzi. Ale może to kwestia wykształcenia i zainteresowań bo ja tez IT tylko nie r&d :)
  • Odpowiedz
@Milady88: Jednostkowe przykłady są nieistotne.

Chodzi o dość zasadniczą różnicę.

zadbany ambitny Dyrektor/kierownik nie ma problemu z np spotykaniem się ze zwykła pracownicą helpdesku.
Ale już zadbana ambitna kierowniczka raczej nie bedzie w pracowniku helpdesku atrakcyjnego partnera widziała.
  • Odpowiedz
CzarnaPrzyjaciółka: @Milady88: Twoja historia to trochę słaby przykład. Kobiety podświadomie wybierają mężczyzn z potencjałem. Pewnie wyczułaś, że twój mąż, może teraz nie zarabia więcej niż ty ale za jakiś czas będzie.
Większość kobiet nie dopuszcza myśli by związać się z mężczyzną o niższym statusie społecznym niż one. U mężczyzn istnieje większa tolerancja.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}

  • Odpowiedz
@iEarth: ból dupy o redpill zawsze w modzie, na tym konkretnym koncie już parę lat temu był XD Tłumaczenie co to heurystyka i że ilość Milady88 w społeczeństwie jest znikoma, nawet przy założeniu że w 100% rzeczywistość pokrywa się z tym co taka Milady pisze to totalne marnotrawstwo czasu więc nie ma co się bawić.

Co do opa - można się męczyć z laską która zarabia 0 jak i 20 000
  • Odpowiedz