Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #dieta
Któryś raz z kolei spotykam się ze stwierdzeniem, że zbyt duży deficyt kaloryczny hamuje redukcję. Że organizm się broni i nie zrzuca wagi. Z drugiej strony skoro jest się w deficycie (dużym czy małym) to przecież nasza energia nie bierze się z powietrza. Jak to wygląda w Waszych oczach i wg Waszej wiedzy?
  • 53
  • Odpowiedz
@heisenberg30: bo spadł Ci zapewne kortyzol, stany zapalne i retencja wodna. Jak na cheatcie spada waga to nie przecież ze nagle się nim 1 kg tkanki tłuszczowej spaliło ( )
  • Odpowiedz
@Kasahara:Gosc obali twoja teorie w trymiga
Wiekszosc badan z deficytem wskazuje, ze grubasy chudna 12-15kg i redukcja sie zatrzymuje. A kortyzal akurat sprzyja redukcji TT

Dlaczego co rusz grubasy narzekaja

Jak ważyłem ok 101kg i chciałem podgonić redukcję to wszedłem na 1900-2000 kcal(nic nie podjadałem,wszystko dokładnie liczone) i do tego siłownia i interwały ok 1h dziennie waga stanęła mi dęba na ok 1 miesiąc, wtedy poszedłem po rozum do głowy zwiększyłem
  • Odpowiedz
Ale tak czy inaczej chudnąć będziemy, bo z czegoś energia musi być czerpana.


@Lubie_zupe: Nie bedziemy czerpac energii ze wzgledu na zahamowanie lipolizy, chyba, ze zagonia cie do niewolniczej ciezkiej pracy.... :) vide obozy pracy na Syberii lub jestes jednostka o ponadprzecietnej sile wew., ktora pozwoli ci wygrac z glodem, #!$%@? samopoczuciem i brakiem sil w zmaganiach z zyciem codziennym. :) Co u grubasow jest norma, a nie wyjatkiem. ;)
  • Odpowiedz
@NooB1980: Jak 15 kg schudł to oczywiste jest, że nie będzie na niego działać ta sama kaloryka co startowa. Z kolei chyba ja jestem jakimś freakiem, że działam inaczej i kilka osób, z którymi zredukowałem te 50 % BF do 10-15 % . Czy nawet jakieś mniejsze redukcje z 20 do 10 %. Borsuczy szamanizm i amerykańskie kalorie działają, nie dlatego, ze są kaloriami, ale że są jakaś logiką wokół, której
  • Odpowiedz
Jak 15 kg schudł to oczywiste jest, że nie będzie na niego działać ta sama kaloryka


@Kasahara: Facet wazy 115 kg chudnie do 100kg je 2000kcal i nie jest w deficycie? Slyszysz sam siebie? Dramat intelektualny. Zwieksza kcal do 3000 i redukcja rusza na nowo. To oznacza, ze teoria deficytu jest bledna: im wiekszy deficyt, tym szybciej i wiecej schudne. Na cale szczescie organizm jest madrzejszy i liczy sie dla nkego
  • Odpowiedz
@NooB1980:

Everybody lies.

Zawsze w takich przypadkach okazywało się u mnie, ze delikwent albo czegoś nie wliczał, albo raz na 5 dni zjadł w pizzę, albo gdy zainstalowaliśmy aplikację do liczenia kroków okazywało się, ze nawet 1000 dziennie nie wpada w DNT, a w DT 2000... ¯\_(ツ)_/¯ nie mialem też faceta na 2000 kcal i to tak ogromnego jak tutejszy cytowany więc nie wiem.
  • Odpowiedz
@NooB1980:

Dodatkowo przecież 1-2 razy w tygodniu jesteśmy na tagu światkami, ze ktoś nie chudnie na 2000 kcal i w 100 % przypadków po wypytaniu okazuje się:

- Liczy kalorie na oko, nie używa wagi
- Nie prowadzi zapisów w aplikacji, nie wlicza tłuszczu, warzyw, owoców
- Waży się raz na tydzień w losowych warunkach/godzinach (i traktuje to jako jedyny wyznacznik redukcji)
- Trzyma się kaloryki 5 dni i później
  • Odpowiedz
@Kasahara: Na tagu wciskacie ludziom kit, ze od Ww sie nie tyje wrzucajac swoje zarcie, aby za chwile #!$%@? ich za to, ze wciagneli sobie pizze raz w tyg/raz na 2/tyg. lub #!$%@? cos slodkiego bedac w deficyci. A to torpeduje ich redukcje. lol Hipokryzja² :)
Ile wynosi toretyczna PPM dla faceta o wadze 100-115kg? ~2000kcal
  • Odpowiedz
@NooB1980:

Ja nigdzie nikomu nie napisałem, że ma wpieprzać 400 Ww jako grubas, który chce schudnąć, wiec to nie zarzut do mnie ¯\(ツ)_/¯, a że sam jestem na cyklu z czokozaurów duo to inna sprawa ¯\(ツ)_/¯ zresztą obecnie i tak trzymam wagę w miejscu jedząc wszystko co się rusza i nie zdąży mi uciec - jestem z tym % BF szczęśliwy, zadowolony z siebie i mam progres treningowy jak
  • Odpowiedz
@Kasahara: Polece teraz tekstem znawcof, twoj dowod to dowod anegdotyczny. :) Natomiast doswiadczenia na tagu dowodza, ze deficyt kcal sie nie sprawdza. Jedyne co dobrze sprawdza sie w redukcji TT to ograniczenie Ww<150g tag #lchf #dodzo. Czego dowodza badania wrzucane przez Nortona w dyskusjach o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielkanocnymi. :D Oczywiscie diety HC z badan jw. 1100-1300kcal sa dietami z metabolizmen tozsamym diecie HFLC. Ilosc Ww <150, czesto
NooB1980 - @Kasahara: Polece teraz tekstem znawcof, twoj dowod to dowod anegdotyczny....

źródło: comment_2y54M2CqRyrJDNaqFOem1rJQeKq45UVS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kasahara: Byłem ok. 1msc na tej kaloryce 1,9-2kcal, mam jeszcze dane w fitatu, nic nie podjadałem ważyłem wszystko co do grama i wliczałem wszystko co jadłem, nie mam żadnego powodu,żeby kłamać, waga w tym czasie ani drgnęła, to jest fakt. Dopiero jak podniosłem kalorykę do tych 3000 kcali to znowu zacząłem chudnąć.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przemek6085

Dodatkowo przecież 1-2 razy w tygodniu jesteśmy na tagu światkami, ze ktoś nie chudnie na 2000 kcal i w 100 % przypadków po wypytaniu okazuje się:

- Liczy kalorie na oko, nie używa wagi
- Nie prowadzi zapisów w aplikacji, nie wlicza tłuszczu, warzyw, owoców
- Waży się raz na tydzień w losowych warunkach/godzinach (i traktuje to jako jedyny wyznacznik redukcji)
- Trzyma się kaloryki 5 dni i później melanż w
  • Odpowiedz