Wpis z mikrobloga

#podbaza #dzieci #szkola #programowanie
Witam szybkie pytanie anonki. Czy w Polsce normalnie uczy się programowania w szkole podstawowej czy dalej zapycha dzieciom mózgi jakimś gównem typu historia, polski, muzyka xD, plastyka?

Czy jest już normalnie czy dalej jak w lesie? Po co komu takie gówno z którego nie ma pieniędzy? Nauka programowania powinna być zaraz po matematyce najważniejsza. Trochę goegrafii, biologii, chemii, fizyki. A nie jakieś #!$%@? muzyki, religie czy inne gówno polski i interpretacja wierszy xD. Nie ma z tego żadnej przyszłości ani pieniędzy szkoda czasu, pamięci i pieniędzy na naukę takiego czegoś. Z farszem
  • 28
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Nie lubię skrajności po prostu. Patrząc na obecną edukacje to programista po gimbazie, średniej będzie miał wiedzę na poziomie przed juniorowej. Powiedz ile mamy tych matematyków, polonistów, pisarzy itp. wręcz bym powiedział, że niektórzy nie potrafią czytać.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: drugą sprawą jest fakt, że masowa produkcja programistów powoduje popularyzację zawodu przez co przyszłościowy zawód programisty będzie uważany jako dzisiejsza praca na magazynie za najniższą.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: jednak moim zdaniem eliminacja polskiego, historii na rzecz programowania jest durnym posunięciem. Ja słyszałem o prognozach mówiących, że to programowanie w końcu stanie się automatyczne, a praca twórcza będzie opłacalna.
Programowanie jako przedmiot nie wiem czy nadaje się dla dzieci z podstawówki, bardziej zajęcia rozwijające analityczne myślenie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Dodam jeszcze, że gdyby nie oni to Twój żywot ograniczyłby się do klepania kodu w rytmie szumów wentylatorów i stukania w klawiaturę, a życie po pracy ograniczałoby się do wegetacji
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Parafrazując: Jak chcesz się uczyć jakiegoś gówna typu klepanie kodu to proszę bardzo, ale nie w zwykłej szkole, tylko za własną kasę.

Powinni w podstawówce od razu uczyć zarządzania, w końcu tam są prawdziwe pieniądze, a nie jacyś wyrobnicy.
  • Odpowiedz