Wpis z mikrobloga

Mirki, sprawa jest.

Od ponad tygodnia na początku mojej wiochy, przy głównej trasie stoi srebrna Skoda. Mamy województwo świętokrzyskie, a porzucone (?) auto jest na katowickich blachach. Sprawa zgłaszana była na policję przez mojego tatę - bądź co bądź, może ktoś poszedł na grzyby i zasłabł w lesie, może został pobity? Sporo możliwości. Policja przyjechała, zrobiła oględziny samochodu i rozłożyła ręce. Tłumaczą się, że nie mogą nic zrobić (może nie mają zamiaru? ), bo Skoda nie figuruje jako kradziona, a żadne zgłoszenie o zaginięciu człowieka nie wpłynęło na policję. Co można zrobić więcej w tej sprawie? Ja sam studiuję w Kielcach, na odległość raczej nic nie wymyślę. Może ktoś rozpoznaje to auto?Taguję #csiwykop

Pic rel

#katowice #kielce #slask #swietokrzyskie #kiciochpyta
Pobierz Villthuriss - Mirki, sprawa jest.

Od ponad tygodnia na początku mojej wiochy, przy...
źródło: comment_mzdkxkLVoza5A4i3bf3Css96k08auN1p.jpg
  • 125
@sillygiraffe:

Dlaczego policja nie skontaktowała się z właścicielem? Jak kiedyś u mnie na osiedlu stało auto z otwartymi na oścież drzwiami, to odszukali gościa natychmiastowo. Może to kwestia dobrej woli?


Bo gdy auto nie jest zabezpieczone, wówczas popełnione jest wykroczenie.
Jak mieszka sam albo rodzina gdzieś wyjechała to przecież sam nie zgłosi swojego zaginięcia :-]. Wypadałoby im chociaż zadzwonić, posłać dzielnicowego, no ale jak się na codzień jest od karania a nie od pomagania to pewnie tak jakoś głupio.
Mojemu sąsiadowi padł "moduł komfortu" w bmw i w nocy otwierało auto i szyby się do dołu same brały, stało tak z tydzień bo był na wakacjach, ale ktoś zgłosił na policję i jakoś go powiadomili bo wysłał rodzinkę żeby zamknęła furę, nawet nie chodziło o złodziei ale mokro miał w środku od deszczu.
@sillygiraffe: To kwestia upartosci zglaszajacego. Ja zglaszajac otwarty garaz z samochodem i sprzetem za 25k+ na nowym osiedlu (Byl widoczny automatyczny mechanizm bramy), wiec ktos nawet w domu mogl przypadkowo go otworzyc. Szarpalem sie na 112 ponad 45 minut, zeby radiowoz przyjechal, bo Gorzow jest taki pro europesjki, ze na 997, 998 i 999 sie nie dodzwonisz, bo 112 jest super. Auto warte ponad 200k, ale trzy Panie na 112 twierdzily,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Trelik: u mnie kiedyś pod lidlem takie stalo, najpierw drobne kradzieże potem coraz zuchwalsze koniec końców stanęło w płomieniach xD potem ten wrak stal przez jakiś miesiąc aż ktoś go zabrał na złom. Tu będzie podobnie.
No chyba że facet leży gdzieś martwy w krzakach i go znajdą dopiero wtedy coś z tym zrobią