Wpis z mikrobloga

@orzeszkowakrolowa:

A dzieci maja wspaniale wielkie kochajace serca, sa czyste, na swoj sposob niewinne, szczere, bezposrednie, ciekawskie, maja wyjatkowa wyobraznie. Mozna sie od nich uczuc byc czlowiekiem jak sie troche zapomni.

xD. Można to zaobserwować w gimnazjach i podstawówkach. Oraz w co chwile wybuchającej nowej eferze że podpaliły jeża/kota albo maltretowały rówieśnika. Bo tak gimnazja o podstawówka to też dzieci.
@Liwiia: Ludzie którzy je lubią również. Nie ma w dzieciach
@Liwiia: Czyli jak ktoś nie chce dziecka to dla ciebie z automatu oznacza, ze już niczego innego nie chce? Przecież jest masa innego rodzaju wysiłku do podjęcia. Masz bardzo ograniczone postrzeganie tej sprawy.
@Liwiia: Ja tam chętnie bym miał z różowym nawet dziesiątkę. O ile znajdę różowego.
Zapewne dla większości dziewczyn taka duża rodzina to przesada, jednak w moim wyobrażeniu idealna :).

@Liwiia: Jesteś pewna na jakiej podstawie? Przeprowadziłas naukowe badania na ten temat? Wieszać ze są normalne osoby, co nie lubią dzieci oraz nienormalne, które lubią dzieci? Niektóre osoby lubią dzieci, ale nie chcą ich mieć. Niektóre maja dzieci a nie lubią dzieci ogólnie. Jest mnóstwo przypadków i takie uproszczenie, ze lubi dzieci- normalny a nie lubi dzieci- nienormalny jest po prostu fałszywe i głupie. Byś przeprowadziła badanie naukowe w tym temacie
@Liwiia: tak z ciekawości ja nie lubiłem dzieci i dalej ich nie lubię ale od 2 lat myślę intensywnie o dziecku i chciałbym mieć dwójkę. I teraz 3 opcje:
1. Mam nie równo pod sufitem wg twojej tezy
2. Mam nierówno pod sufitem ale da radę to wyleczyć (bez psychologa, psychiatry?)
3. Mam równo pod sufitem ale tego nie odkryłem
4. Dopiero będę miał równo pod sufitem tak za rok czy
@Liwiia: Zmierzyć i zbadać naukowo to o czym bajdurzysz. Napisałabys w pierwszym poście „z moich obserwacji wynika, ze...” albo „uważam, ze...” a tak to jest tylko wysryw nie podparty naukowymi danymi. Jest to raptem twoje zdanie a nie prawda na ten temat.
@Skyworld:

ktoś nie jest zdrowy psychicznie bo nie lubi czegoś

vs.

zwykle mają nierówno


Czekam jeszcze na obrażonych gejów.
W końcu nie wszyscy geje to pedofile ale zwykle pośród pedofili 40% to geje.

źródło: Freund K. et al., Pedophilia e heterosexuality v. Homosexuality. J Sex & Martial Therapy, 1984; 10, 193-200

Obraza na fakty naukowe 3... 2... 1 ...
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dnasstorm: bo to wynika z mojej intuicji i w tym przypadku żadnego bełkotu naukowego nie potrzebuję

albo „uważam, ze...” a tak to jest tylko wysryw nie podparty naukowymi danymi. Jest to raptem twoje zdanie a nie prawda na ten temat.

nie piszę wypracowania na polski ani pracy dyplomowej
@Liwiia: Dlaczego prace naukowe nazywasz naukowym bełkotem? Czyli twoja intuicja jest „mocniejsza” i ważniejsza niż badania naukowe? Dlaczego wiec zamiast nauki nie opieramy się tylko na intuicji? To, ze tobie się coś wydaje na intuicje nie znaczy, ze to prawda. Czyli to jest twoje zdanie czy uważasz to za prawdę ogólną?
@dnasstorm: Przecież to jest osobiste zdanie Liwii a nie elaborat naukowy? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tak samo jak bym stwierdził, że ludzi z niskim IQ zwykle łatwiej triggerować własną opinią.
W sumie nie mam na to naukowych dowodów... ale biorąc pod uwagę ten epicki wątek... ¯\_(ツ)_/¯
@Liwiia: To było tak pisać od razu xD. Niektórzy maja opinie, ze ziemia jest płaska albo ze szczepionki szkodzą, także wiesz. Sobie miej tą opinie z dupy wyjętą. Nauka to jedno- wyższe, a twoje wymysły są niziutko i są jedynie wysrywem umysłowym niepodpartym niczym wartościowym.