Wpis z mikrobloga

Mircy jest sprawa.
Moja znajoma kupiła telefon jak sie okazalo u #januszebiznesu z #wroclaw
komis Bayer World Sp. z o.o -> bardzo z o.o.

Kupiła Note9 na aukcji allegro który miał byś z oferty play, nie być obciążony kwotami ratalnymi etc.
Okazalo sie że telefon jest brandowany od stóp do głów przez PLUSa nakładki które wiadomo ze nie da sie usunąć w żaden sposob. Po sprawdzeniu okazalo sie ze IMEI takze nie widnieje jeszcze w systemie ponieważ najwyraźniej to świeży telefon który dopiero trafił do dystrybucji.
Oczywiscie jak osoba ktora oddala telefon do komisu przestanie placic rat, telefon zostanie automatycznie zablokowany.
Pytanie jest nastepujące. Co może ona zrobić w tym wypadku?
Obsługa komisu wydaje sie nie współpracować a i informują ją że przy zwrocie koszt zostanie obciążony przez kwotę oszacowaną jako utratę wartości.

Ja wiem że jak ktoś chce zaoszczedzić to traci dwa razy hehe #logikarozowychpaskow itd ale w tym wypadku wasza pomoc i doświadczenie może pomóc. Daleka jest od wchodzenia w utarczki prawne które mogły by doprowadzić do skierowania sprawy na wokandę. Im krócej i efektywnie tym lepiej.
Ja zaoferowałem jej swoją pomoc, jak trzeba będzie rozkręci się małysza w Breslau.

Dzieki.
#telefony #android #allegro
A.....h - Mircy jest sprawa.
Moja znajoma kupiła telefon jak sie okazalo u #januszeb...

źródło: comment_irdcpDiAE5G3KVw1PrivOhZ1XMgSbgh8.jpg

Pobierz
  • 29
@AmonGoeth: ( ͡° ͜ʖ ͡°) to straszak,nie da sie sprawdzic telefonu bez rozpakwania go i uruchomienia wiec moga ja w czoło pocałowac ewentualnie .jesli nic nie uszkodziła i oddaje w stanie nie zmienionym to maja 14 dni na zwrot kasy po otrzymaniu towaru.
@AmonGoeth najpierw odeslij go jako produkt niezgodny z umową, masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny ale dopisz sobie jaką jest przyczyna i czekaj na reakcję. Jak zaczną się rzucać z obniżeniem wartości to od razu lecisz do allegro (udostępniasz im korespondencję) najlepiej od razu isc na policję i zgłosić próbę oszustwa. Możesz też w między czasie zrobić znalezisko na głównej to wykop zrobi swoje, to jest jawne wprowadzanie ludzi w
@AmonGoeth: z tego co mi wiadomo, to w wypadku nowszych telefonów czasem te komisowe mają branding Plusa, jednak bezproblemowo można go usunąć zmieniając któryś z kodów telefonu (bez utraty gwarancji). Dodatkowo, skoro zakupiony w komisie, to w razie zablokowania nie będzie to chyba Twój problem, tylko komisu?