Wpis z mikrobloga

Mircy jest sprawa.
Moja znajoma kupiła telefon jak sie okazalo u #januszebiznesu z #wroclaw
komis Bayer World Sp. z o.o -> bardzo z o.o.

Kupiła Note9 na aukcji allegro który miał byś z oferty play, nie być obciążony kwotami ratalnymi etc.
Okazalo sie że telefon jest brandowany od stóp do głów przez PLUSa nakładki które wiadomo ze nie da sie usunąć w żaden sposob. Po sprawdzeniu okazalo sie ze IMEI takze nie widnieje jeszcze w systemie ponieważ najwyraźniej to świeży telefon który dopiero trafił do dystrybucji.
Oczywiscie jak osoba ktora oddala telefon do komisu przestanie placic rat, telefon zostanie automatycznie zablokowany.
Pytanie jest nastepujące. Co może ona zrobić w tym wypadku?
Obsługa komisu wydaje sie nie współpracować a i informują ją że przy zwrocie koszt zostanie obciążony przez kwotę oszacowaną jako utratę wartości.

Ja wiem że jak ktoś chce zaoszczedzić to traci dwa razy hehe #logikarozowychpaskow itd ale w tym wypadku wasza pomoc i doświadczenie może pomóc. Daleka jest od wchodzenia w utarczki prawne które mogły by doprowadzić do skierowania sprawy na wokandę. Im krócej i efektywnie tym lepiej.
Ja zaoferowałem jej swoją pomoc, jak trzeba będzie rozkręci się małysza w Breslau.

Dzieki.
#telefony #android #allegro
A.....h - Mircy jest sprawa.
Moja znajoma kupiła telefon jak sie okazalo u #januszeb...

źródło: comment_irdcpDiAE5G3KVw1PrivOhZ1XMgSbgh8.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AmonGoeth:
Robię krótki update w sprawie bo minęły już dzisiaj 3 tygodnie.

Sytuacja rozwinęła się dokładnie w taki sposób jaki przewidywałem.
Telefonu ani pieniędzy nie ma, próba kontktu kończy się fiaskiem, firma jest głucha na próby nawiązania kontaktu.
(Telefon oczywiscie został zwrócony nazajutrz pojawiania się
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: rob wykopalisko i proś o wbicie to wysoko aby ustrzec ludzi. Kupowanie tak telefonów niestety nosi ryzyko. Ja zawsze kupuje nowy z jakiegoś znanego sklepu, jeśli już lub od kogoś kogo znam.
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: zakładam że zgłoszone do allegro.teraz tylko wizyta na policji a potem wysyłasz kwity do allegro z numerem sprawy .Program ochrony kupujących nie działa tak wcale najgorzej.
  • Odpowiedz