Wpis z mikrobloga

Od kilku lat zajmuję się szeroko pojętym marketingiem (obecnie pracuje na stanowisku specjalisty ds.marketingu) - problem w tym, że zacząłem różne kierunki i żadnego nie ukończyłem. Teraz mam 25+ i chciałbym się rozwijać wlasnie w marketingu, ale nie wiem czy bez studiów mam jakieś możliwości, co prawda doświadczenie jest, ale...
A w tym wieku zaczynać studia i kończyć w okolicach 30 lat?

Mam jakieś perspektywy na rozwój w tej branży bez ukończonych studiów? #marketing #praca
  • 14
@djlaska: Wszystko zależy od firmy ale papier lepiej mieć. Przyszłemu pracodawcy zawsze zaświeci lampka dlaczego zaczynałeś różne kierunki a nic nie skończyłeś i czy to się nie przełoży na prace. Lepiej iść na zaoczne i skończyć cokolwiek. Licencjat masz?
@djlaska: Niepotrzebnie przejmujesz się wiekiem, znajdź odpowiedni kierunek i zasuwaj na niestacjonarne. Studia będą świetnym uzupełnieniem Twojego doświadczenia, a przy okazji poznasz nowych ludzi. I nie odkładaj tego na "za rok" - spróbuj jeszcze w tym wystartować (jeszcze nie jest za późno). Trzymam kciuki! :-)
@Laargoo: studia w marketingu są taką samą fikcją jak studia dla grafików. Liczą się kejsy i to jak potrafisz rozwiązywać problemy, na które natrafiasz. Po co mi w firmie teoretyk z marketingu, co mu starzy profesorowie pierdół do głowy nakładli :)
@djlaska: ja wychodzę z założenia, że nie ważne są studia ale Twoje umiejętności i doświadczenie - pracodawce obchodzi to co możesz dla niego zrobić, a nie jakie studia skończyłeś. Jak chcesz się rozwijać zacznij czytać branżowe blogi, materiałów w sieci jest miliony. Jeździj na branżowe eventy i poznawaj ludzi.
A co do studiów... jest taka anegdota jak mężczyzna w średnim wieku nagle postanawia zrobić doktorat i wszyscy się dziwą że w