Wpis z mikrobloga

Jak obiecałem dzień pierwszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaczęło się super. Jak tylko weszła do pokoju, w którym siedzę to oblał ją na mój widok zimny pot i krew odpłynęła z twarzy. Boi się. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pierwszym zadaniem, jakie dostała było zainstalowanie i skonfigurowanie IDE. W sumie poszło jej nawet gładko. Drugim zadaniem natomiast był prosty teścik ode mnie.

Kazałem jej napisać tetrisa. Miała to zrobić w zgodzie z MVVM. Nie wyszło jej, pod koniec dnia jak spytałem o postępy znów się o mało co nie popłakała, znowu.
Wnioski:
– teoria nie najlepiej przekłada się na praktykę, żadna z reguł nie była stosowana (DRY, SOLID, KISS), choć doskonale potrafi je wyrecytować,
– polskie nazwy zmiennych, z polskimi znakami (!),
– 0 przejawów znajomości czystego kodu,
– funkcje po 100 linii :(
– logika ok,
– konwencji korzystania z gita również nie za bardzo ogarnia.

Teraz jak wiem na czym stoimy, wiem jakie zadania mogę jej przydzielać. Nie dostanie do pracy kodu żadnego z produktów, przy których robię. Natomiast wrzucę ją do prac nad jednym wewnętrznym narzędziem firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Boże chroń dział finansowy ( ͡ ͜ʖ ͡)

PS. 0 wiedzy o tym jak działa sieć. Kazałem się jej na jutro z podstawami zapoznać.

#leniwieczostalnauczycielem #programowanie #staz #it #pracbaza
  • 27
  • Odpowiedz
@LeniwiecPracoholik: To tak dla beki? Może czas zacząć stosować pair programming, code review, odpowiedni podział zadań? Z takim Twoim nastawieniem, jeśli się jej nie powiedzie to będzie również Twoja wina. Obowiązkiem, który od Ciebie oczekuje pracodawca, jest również odpowiedni wysiłek w dzielenie się wiedzą. Mało kto potrafi implementować te zasady w praktyce po samym tylko bootcampie, więc cudów nie oczekuj. A to co teraz robisz z mentoringiem nie ma nic
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Przegrywek123: no właśnie ona nie przeszła, ale zaproponowali jej staż xD
@Zelber: c#
@Illidank: przejrzyj moje wpisy, laska po bootcampie startowała na mida u mnie w firmie, palnąłem po rekrutacji w hr, że ze wszystkich bootcampowców ona jedna ma jakiekolwiek predyspozycje by zostać programistką
@petrus: que¿ Koleś, to był pierwszy dzień. Jak miałem ocenić, czy cokolwiek potrafi? Białorycerstwo chyba wchodzi za mocno xD
  • Odpowiedz
@LeniwiecPracoholik: nie chodzi o to ze to laska tylko o to że próbujesz z siebie zrobić nie wiadomo kogo. I chelpisz sie tym ze sie stresuje, jak zwykly psychopata. Chcialbys byc mentorem dla seniora czy jak?

Jak jest narzędzie wewnętrzne, to dajesz task po tasku, powiesz na co powinna zwrócić uwagę. Masz uwagi do KISS, albo Solid? Powiedz żeby popatrzyla na jakies przykłady.

ps. Mvvm i tetris? De
  • Odpowiedz
@LeniwiecPracoholik: nie jest trudne. Zajmuje czas, szczególnie, jeśli nigdy nie pisałeś żadnej gry. Nie sądzę, żeby studenci z którymi pracowałem (miałem pod sobą 9 studentów 4-5 roku parę lat temu) - napisali sami tetrisa w 6 godzin, jeśli wcześniej tego nigdy nie próbowali. Szczególnie w mvvm.

PS nagraj filmik jak klepiesz tego tetrisa mvvm w 1h. Chętnie pośmieję się z kodu.

Wyjmij kija z dupy i zacznij robić swoją robotę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nilphilus: jaki junior? To stażystka z bootcampu. Mvvm dla wpfa :v i pisałem, że to miało za zadanie sprawdzić na starcie ile potrafi, a nie gnębić.
@tell_me_more: jak mi zapłacisz to mogę nagrać ( ͡ ͜ʖ ͡) i powtórzę ostatni raz. Sprawdzałem, co w praktyce potrafi, jaki pokas siły? Nie sprzedałem jej klapsa w dziąsło xD

Panowie jak piszę, że był to test
  • Odpowiedz
@LeniwiecPracoholik: jakie szczescie, ze ja nie trafilam na mentorow, ktorzy by sie cieszyli po internetach z tego, ze sie ich balam ()
test testem, ale pamietaj, ze laska jest po matmie, rozum i logike ma lepsza niz nie jeden it i kazdego moze przytloczyc wrzucenie w wir firmowego dnia. I to ty jestes od tego by czula sie DOBRZE, smiala sie i klepala
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vittel: powtórzę też tobie. Przeczytaj mój wcześniejszy wpis, o rekrutacji. Zestresowała się z tego powodu. Z mojej perspektywy jest to zabawne ( ͡ ͜ʖ ͡) więc się tym na wykopie podzieliłem
  • Odpowiedz
@LeniwiecPracoholik: "Zapłacisz"? Nie mam zamiaru komercyjnie wykorzystywać Twojego kodu. Nie chcę nawet, żebyś wykonywał żadnej dodatkowej pracy. Przecież Ty już MASZ działający kod tetrisa, który napisałeś w godzinę?
  • Odpowiedz
@LeniwiecPracoholik: Bulic, to mozna za prawdziwa, realna prace powaznych ludzi. Jesli sam twierdzisz, ze to "tescik dla stazystki" i jednoczesnie wstydzisz sie pokazac swojego kodu, wykrecajac sie "naleznoscia za wykonana prace", to jestes po prostu zalosnym krzykaczem. Przykre.
  • Odpowiedz