Wpis z mikrobloga

Jak obiecałem dzień pierwszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaczęło się super. Jak tylko weszła do pokoju, w którym siedzę to oblał ją na mój widok zimny pot i krew odpłynęła z twarzy. Boi się. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pierwszym zadaniem, jakie dostała było zainstalowanie i skonfigurowanie IDE. W sumie poszło jej nawet gładko. Drugim zadaniem natomiast był prosty teścik ode mnie.

Kazałem jej napisać tetrisa. Miała to zrobić w zgodzie z MVVM. Nie wyszło jej, pod koniec dnia jak spytałem o postępy znów się o mało co nie popłakała, znowu.
Wnioski:
– teoria nie najlepiej przekłada się na praktykę, żadna z reguł nie była stosowana (DRY, SOLID, KISS), choć doskonale potrafi je wyrecytować,
– polskie nazwy zmiennych, z polskimi znakami (!),
– 0 przejawów znajomości czystego kodu,
– funkcje po 100 linii :(
– logika ok,
– konwencji korzystania z gita również nie za bardzo ogarnia.

Teraz jak wiem na czym stoimy, wiem jakie zadania mogę jej przydzielać. Nie dostanie do pracy kodu żadnego z produktów, przy których robię. Natomiast wrzucę ją do prac nad jednym wewnętrznym narzędziem firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Boże chroń dział finansowy ( ͡ ͜ʖ ͡)

PS. 0 wiedzy o tym jak działa sieć. Kazałem się jej na jutro z podstawami zapoznać.

#leniwieczostalnauczycielem #programowanie #staz #it #pracbaza
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@3denos: heh wiedziałem, że o to Ci chodzi.
Poczułeś się lepiej? Ulżyło Ci? Masz teraz wrażenie, że jesteś lepszy? Dostałeś mi, prawda? ( ͡ ͜ʖ ͡)
Nigdzie nie napisałem, że się wstydzę. Niczym się nie wykręcam.
Lubię drażnić takich jak ty. Wszechwiedzących sędziów internetu. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@LeniwiecPracoholik: no zestresowala sie na rekrutacyjnej bo nie znala poprawnej odpowiedzi, swiadczy to o tym, ze bardzo powaznie traktuje swoja prace i jest perfekcjonistka (bo blad sprawia jej tak ogromna przykrosc). Teraz czytam, ze pierwszego dnia "znów się o mało co nie popłakała, znowu". No to super atmosfere musisz robic w biurze xD czemu nie podszedles do niej po godzinie spytac jak jej idzie, czy wie co robic, upewnic ja
  • Odpowiedz
i nie mowie, ze jestes bucem czy cos xD ale faceci zwyczajnie nie sa rozwinieci "emocjonalnie" tak jak kobiety i to moze powodowac takie konflikty w pracy, tamta laska tez powinna sie wziac w garsc bo widocznie ma bardzo niska samoocene i miekka dupe, dlatego trzeba dazyc do kompormisow by te 8h zlecialo letko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vittel: kolejna wyrocznia wykopu! Na co komu wróżbita Maciej!
Jakiego koloru mam dzisiaj bieliznę?
Dziewczyna się trochę wczoraj bała, bo to ze mną miała wtopę na rozmowie. Mówiłem jej, że ma się nie przejmować, ale najwyraźniej ciężko jej to idzie
  • Odpowiedz