Wpis z mikrobloga

265kg box squat czyli zwykły siad jest gdzieś w okolicach ~280kg. Czyli nie tak źle jak na NATURALA z ~2,5r stażu w siadach #strongaf

Widać wczorajsza kolacja składająca się z pizzy, chipsów i 6 piw dała energię na dzisiejszy masakrycznie ciężki trening :D

Box squat 265kg x1
Wide stance arch back good morning - 120x6 140x6 160x6 140x8 120x10 90x15 70x20
Lat pulldown v grip - 5x10
Banded standing AB - 3x15

Musiałem też założyć neoprenowy pas bo mój skórzany pas, gryzie tak mocno że aż rany zostawia :P

Box squat ~2 miesiące temu zrobiłem 255kg dzisiaj 265kg, miałem dołożyć 2,5-5kg ale dowaliłem z grubej rury od razu :) Daje mi to zwykły siad gdzieś około ~280kg. Bo box squat to jest utrudnienie a nie ułatwienie, rozbija fazę ekscentryczną i koncentryczną. Widać też na filmiku jak łatwo schodzę i siadam na box a jak trudno z niego wstać. Oczywiście skrzynia musi być odpowiedniej wysokości, nie może być za wysoka, czyli zakres ruchu jest ciut większy niż w zwykłym siadzie.

Następnie poszło Wide stance arch back good morning I UWAGA OSTRZEGAM PRZED TYM ĆWICZENIEM, nie chce mieć niczyich pleców na sumieniu.

Jest to jedna z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych wersji Good Morning, bo pozwala na użycie większego ciężaru, i pomimo bardzo małego ROM, niesamowicie obciąża cały posterior chain w tym bardzo mocno lower back, to się po prostu czuje jak w żadnym innym ćwiczeniu. Stajemy bardzo szeroko, aż przesadnie trzymamy naturalną krzywiznę kręgosłupa, cofamy dupę mocno do tyłu i pochylamy tułów do przodu, patrząc z boku sztanga w dolnej pozycji musi się znaleźć zauważalnie przed kolanem.I tutaj mały błąd, puszczenie brzucha, może być katastrofalne w skutkach, dlatego też łańcuch zabezpieczający jest dokładnie odmierzony.
I dlaczego to jest Good morning a nie jakaś 1/3 siadu? Bo w dolnej pozycji sztanga jest zdecydowanie przed kolanem co właśnie powoduje ogromne obciążenie całego posterior chain.

Budowałem się do top seta czyli tutaj 160kg x 6 następnie piramida w dół, 8,10,15,20repów. Znowu muszę odradzić to niewprawionym w bojach śmiertelnikom, po takim schemacie powtórzeń, przez kilka dni nie będziecie mogli się ruszać, a nawet i tydzień, nawet siedzenie będzie bólem. To jest ogromne volume dla dołu pleców.

Następnie poszło lat pulldown 5x10 czego nie nagrałem, ale znalazł się na filmiku Banded Ab, brzuch po siadach/gm miałem już i tak zniszczony a tym tylko dobiłem bebech :)

Na dniach będę miał Texas deadlift bar więc w kolejny poniedziałek będę przypuszczalnie testował 1rep maxa w zwykłym ciągu :)

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - 265kg box squat czyli zwykły siad jest gdzieś w okolicach ~280kg. Czyli...
  • 45
  • Odpowiedz
te anaboliczne skiety cos daja czy tylko przed otarciem chronia i sa memiczne?


@Szimu: dają dają, oprócz ochrony, świetnie wchłaniają pot, oraz dzięki nim lepiej but leży na stopie.
  • Odpowiedz
265kg box squat czyli zwykły siad jest gdzieś w okolicach ~280kg. Czyli nie tak źle jak na NATURALA z ~2,5r stażu w siadach


@IntruderXXL: Obśmiałem się jak norka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szanuję Cię za pasję i podnoszone ciężary, ale nie rób sobie z mikrokosów żartów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Te 6 piw to jak dla byka kartofel ( ͡º ͜ʖ͡º)


@geckos: I zgadza się :) Ja tego jako alkoholu nie liczę, bo nawet przecież w głowie nie szumi po tym :P Ale warto wspomnieć bo dodatkowe kcal jednak wpadają w ten sposób :)
  • Odpowiedz
Obśmiałem się jak norka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szanuję Cię za pasję i podnoszone ciężary, ale nie rób sobie z mikrokosów żartów


@Wegrzynski: Cóż ale taka jest prawda, i myślę że warto to zaznaczyć :) siady/ciągi robię od ~2,5r, w marcu 2016 zacząłem :) A co do naturalności, to samo, taki jest FAKT, btw, w łapie mi siedzi 57cm, wiesz co Ci powiem, jestem pewien że do
  • Odpowiedz
Zdaje mi sie, czy sztanga jest lekko wygieta ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Sadar: No lekko się wygina, a niby 700kg udźwigu ma, jest to jedna z tych niby "porządniejszych" ~900zł, lipa, bo czułem też lekkie sprężynowanie przy tych 265kg.

ten gryf jest za krotki xD

@ChoNoTu: No to jest standardowej wielkości gryf, i tak sobie myślę że może sprawię sobie specjalny squat bar, który jest po
  • Odpowiedz
jak taki grubasek sobie przysiądzie na zydelku to mu łatwiej ;)


@Encepence2: Nie rozumiem... Przecież na filmiku nie ma żadnego grubasa, ja tam widzę tylko smukłego wysportowanego atletę, no nie ?

Ile Ty zarabiasz? ()


@McDermott: Eee pisałem że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, tylko pieniądze mają... Na poważnie, jestem tutaj aby gadać o treningu i tematach z tym związanych, a nie kasie :)
  • Odpowiedz