Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Ile km tygodniowo powinienem biegać docelowo, by ukończyć bez problemu swój pierwszy maraton?

Na razie mam 50km/tydzień, stopniowo do tego doszedłem zwiększając 10% co tydzień. Większość mojego biegania to długie (20-22km) i średnie biegi na niskiej intensywności, raz w tygodniu bieg tempowy o narastającej intensywności i raz w tygodniu 40 min interwały na bieżni lekkoatletycznej. Biegam w terenie pagorkowatym, tylko te interwały po plaskim.

#bieganie #maraton
  • 28
  • Odpowiedz
@deyna: Czym jest u Ciebie 2 i 3 zakres? To z definicji np. Skarzynskiego czy zakres z zegarka typu Polar czy inny Garmin?
Ja polmaraton biegam troche ponizej tempa progowego. Hr max mam jakies 192 - 173, a wczoraj srednie tetno z cracovia polmaratoj mialem 173.
Na tetno mozna patrzyc, choc czasem lepiej biec na samopoczucie albo zalozone tempo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hard1: z zegarka polar i ze stravy mam inny 2 i 3 zakres, ale tak około 110-127 i 128-146 odpowiednio 2 i 3 zakres wg polara.
  • Odpowiedz
@deyna: Ja w 2 maratonie miałem ok. 3:50 z max. 55 km tygodniem bodaj. Generalnie wg mnie ważny jest plan jednak - w sensie żeby zwiększać to obciążenie stopniowo, raz na kilka tyg. odpuścić itp.

Natomiast ma to być zrobione "z głową" - szczerze powiedziawszy, teraz mam ochotę zrobić maraton z treningu pod dychę + wybiegania. Wg mnie podejście masz dobre - tzn. interwały, BNP (pytanie jak długie/dynamiczne to BNP robisz).
  • Odpowiedz