Wpis z mikrobloga

@electro_nick: byle zimna? dziwna porada :D chyba nie zrozumiałeś pytania, dziwne. na początku i na końcu muszę sterować ręcznie strumieniem wody, aby temperatura oscylowała wg. najlepszej dla mojej aparatury i nie chce tego robic ręcznie a automatem
@widmo82 chodzi Ci o przedgony i pogony? Przecież to się wylewa i tak. Jak ustabilzujesz sprzęt to dopiero leci to do konsumpcji. Żeby zrobić regulacje musiałbyś mieć zawór regulujący na małe przepływy-pewnie kosztuje kupe kasy albo kombinować jakiś napęd do reduktora.
@electro_nick: Robiłem z sąsiadem bimber ze starych win i kapało nam przeważnie 90-93%. Pierwszą setkę używam jako rozpałka i kolejne ok 150ml oddzielnie przechowuje wraz z końcówką kiedy spada między 80-40%, którą wlewamy do następnej partii. Pijemy tylko serce. Poniżej 35% przerywaliśmy proces grzania. Staraliśmy się utrzymywać temp. ok 76C ktora wydawała się najlepszą dla naszej aparatury. Ten zestaw działa na reflux i oparty jest na kegu a łączna wysokosc to
@widmo82 a mówimy o temperaturze na głowicy, ja zrozumiałem że chodzi o wodę do chłodzenia. Mi kolumna trzyma 78C a jak zaczyna rosnąć to przerywam grzanie. Ale robiłem tylko na OVM. Zaworkiem lm się jeszcze nie bawiłem
W sumie to nie szukałem nigdy sterownika.
Traktuję to bardziej jak hobby i lubie przy temacie posiedzieć palca wsadzić, polizać zobaczyć co kapie( ͡º ͜ʖ͡º)
@jurii: Kolumna zasypana jest miedzią a na dnie jest druciak, ma 1.5m. Na gorze nie ma zimnych palcy, wyleciało mi z głowy jak to profesjonalnie sie nazywa, ale jest tam "świderek" przez ktory płynie woda, odwrotnie jak w przypadku chłodzenia gotowego urobku :) Wczoraj ponownie pędziłem śliweczki i 96% osiągam mając na termometrze na samej gorze ok 74C. Wszyscy piszą o dużo wyższych temperaturach a u mnie najlepiej wtedy kapie, najlepszy
widmo82 - @jurii: Kolumna zasypana jest miedzią a na dnie jest druciak, ma 1.5m. Na g...

źródło: comment_LCiqmL3A4tkibfRACoUfBipOFZvA3D0E.jpg

Pobierz
@widmo82 to bardzo słaby sprzęt typu CM. Temepratury konkretnej nikt Ci nie poda, bo ona będzie każdorazowo zależała od ciśnienia atomsferycznego, wiec codziennie może się zmieniać. Oprócz tego na jej wskazanie wpływa sama dokładność termometru, przewodnosc cieplna gilzy sondy i sto innych czynników. W sprzęcie tego typu musisz do regulacji wody założyć zaworek iglicowy, a przed nim najlepiej reduktor ciśnienia wody, żeby każde odkrecenie kranu w domu nie destabilizowało kolumny. Każda zmiana
@jurii: woda leci z oczka wodnego wiec cisnienie jest takie samo. Sprzet typu CM? mozesz rozwinac lub podeslac jakis opis tak, zeby z grubsza ocenic ten sprzet? Mam mozliwosc korzystania z niego po przyjacielskiej przysłudze. Co do zmian temperatury uzaleznionej od cisnienia atm.... o jakich zmianach temperatury mowimy? Pytam, poniewaz wahania cisnienia nie wydają mi się az tak duże, żeby miały aż tak duży wpływ, ile moze sie zmienic temp? dziesiętne
@widmo82 jeżeli zbiornik ma skończoną pojemność, to mimo stałego ciśnienia zmieni się temepratura medium chłodzącego, co będzie destabilizować kolumnę. Wpływ ciśnienia atm. na temperaturę wrzenia etanolu jest na tyle istotny, że nie możesz ustalić jej na jednym poziomie. Wahanie o killa dziesiatych stopnia to bardzo dużo, lepsze sprzęty mierzą teneprature do setnych części. Poczytaj: https://destylatorymiedziane.pl/pl/blog/lm-vm-ovm-olm-b35.html

Do tego wypełnienie miedziane ma tragiczne parametry: dla sprężynki stalowej HETP to 2cm, a dla miedzianej ponad