Wpis z mikrobloga

Prawie 4 miesiące temu w tym poście Pan Radny Oliwy Mikołaj Sobczak z Platformy Obywatelskiej @MikolajSobczak1985 obiecał zająć się sprawą połamanej ławki przy ulicy Opackiej. Niby zgłosił to gdzie trzeba i mieli postawić nową. Poczekałem te kilka miesięcy, aby dać Panu Radnemu czas w którym efekty jego pracy stałyby się widoczne.
Więc wszelkich zainteresowanych sprawami dzielnicy Oliwy i jej dobrem informuję, że na dzień dzisiejszy - ławki brak! Została spory czas temu zabrana i słuch o niej zaginął. Wygląda na to, że już na swoje miejsce nie wróci, gdyż w jej miejsce powstał parking dla samochodów. Tym oto sposobem osoby starsze, których ulicą Opacką chodzi sporo, zostały pozbawione miejsca do odpoczynku.
Dziękuję Panie Radny za skuteczną interwencję i myślę, że reszta mieszkańców Oliwy także dziękuje. Jak to mówią, Pan Radny znów bezradny. Pewnie decyzja o powstaniu parkingu i likwidacji ławki została podjęta zanim Rada dzielnicy Oliwy została powołana, więc co Pan może.

PS. Proszę nie mydlić mi oczu, że kawałek dalej też jest ławka, bo jest ona po pierwsze dosyć sporo dalej, a po drugie jest bez oparcia, co osobom starszym robi różnicę.

PS.2. Z radością informuję, że Mostek im. Dawidka Weisera, którego drugiego pożegnania był Pan organizatorem, a także relikty owego Mostku stoją stabilnie i nic im nie jest. Gdybym wiedział, że Pan dzisiaj będzie tamtędy przejeżdżał, aby podziwiać Mostek z bliska to bym zrobił Panu zdjęcie jak Pan jedzie do Kartuz. Musi Pan wcześniej informować o swoich planach.

PS.3. Dlaczego na tablicy pamiątkowej reliktów Mostku jest wspomniane o Pożegnaniu, wspomniane jest nawet o tym, że jakiś pisarzyna dał znak do wysadzenia Mostku w powietrze, a o tym, że zorganizował Pan Drugie Pożegnanie Mostku nie ma ani słowa? Bezczelność, i Pan nic z tym nie ma zamiaru zrobić? Chciałem to zerwać w pisdu, ale sporo ludzi się kręciło i się trochę bałem.

#gdansk #oliwa #radadzielnicyoliwa #paweladamowicz #pogdansk #platformaobywatelska #lechwalesa #katedraoliwska #mostekweisera #strzyza #sobczakcontent
KilY - Prawie 4 miesiące temu w tym poście Pan Radny Oliwy Mikołaj Sobczak z Platform...

źródło: comment_ZbFubUQXOKTiULFBRjAvIaNYEvuNTuuH.jpg

Pobierz
  • 46
@MikolajSobczak1985: No, dobrze, ze są. Bo gdyby nie one to nie byłoby żadnych. Chciałbym tylko zauważyć, że owe ławki bez oparcia nie powstały z inicjatywy bezradnej Rady dzielnicy Oliwy, a kiedy Pan Radny miał szanse się jakoś wykazać i postarać się o ocalenie jedynej ławki z oparciem to efektem jego działania jest brak ławki. Oby tak dalej.
@MikolajSobczak1985: Niech Pan dzwoni, może to coś da i ławka wróci na swoje miejsce. Cieszę się, że z inicjatywy Rady Dzielnicy Oliwy powstają nowe ławki i są one do tego podpisane, jednak chciałbym przypomnieć, że dzielnica Oliwa to nie tylko stara Oliwa i nie kończy się ona na Parku Oliwskim, o czym Rada, wydaje mi się, często zapomina.
A ja ciekaw jestem kiedy Rybińskiego doczeka się remontu i to takiego, bez paraliżu dzielnicy. Bo plomby wypadają i to nie od ostatniej zimy a od lat, a ruch tam jest ogromny. Dodam, że potrzeba rodzić powinna działania, a nie jakby tu dowalić nowe zakazy bo HURR DURR dużo aut jeździ. Biurowce powstały, deweloperzy parkingów nie zapewnili to i ludzie parkują gdzie popadnie. Najlepszy pomysł? "karać, odholowywać" zamiast rozwiązać problem zaspokojeniem potrzeb