Wpis z mikrobloga

Której partii rządu oceniasz jako bardziej wolnorynkowe?

#neuropa #4konserwy

Jak wyżej

  • PiS 19.0% (15)
  • PO 81.0% (64)

Oddanych głosów: 79

  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczam_na_mlodziez: tak się składa, że właśnie próbuję sprzedać kawałek ziemi Polakowi, który nie jest rolnikiem. Załatwiam formalności od maja i końca nie widać, wiec nie pieprz że nie ograniczono mi możliwości dysponowania własnością.
Btw. Ilość ziemi sprzedawanej obcokrajowcom wzrosla od 2015 2,5-krotnie.
  • Odpowiedz
@szczam_na_mlodziez: Otóż nawet jeżeli PiS wprowadził elementy wolnorynkowe, to wprowadził wiele które za wolnorynkowe trudno uznać, zatem podejrzewam, że bilans wolnorynko0wości PiSu jest na minus.
  • Odpowiedz
@szczam_na_mlodziez: Gdzie twierdziłem, że PO jest najbardziej wolnorynkową partią? Jako przykład mogę podać deregulację zawodów i gdybym poszukał to pewnie też coś znalazłoby się jeszcze.O, mogę jeszcze podać wprowadzenie jednolitego pliku kontrolnego, bo podobno miał ułatwić życie przedsiębiorcom i jest to rozwiązanie chwalone, ale nie wiem, jak działa w praktyce. Natomiast twierdzę, że PO można uznać za bardziej wolnorynkowe
- bo nie ograniczało swobody handlu
- nie przeprowadzało nacjonalizacji (http://www.portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/13395-nacjonalizacja-pesa-w-100-procentach)
- nie ograniczało handlu ziemią (wprawdzie w innym przypadku zniesiono koncepcje użytkowania wieczystego, ale tutaj ją wzmocniono).

Są to działaniaantywolnorynkowe. Oczywiście PiSowi zdarzy się zrobić coś wolnorynkowego, ale raczej nie zrekompensuje to zakazu handlu w niedzielę czy nacjonalizowania. A za
  • Odpowiedz
@BRTM: Jednolity Plik Kontrolny objął np. samorządy terytorialne, które nie mają wiele wspólnego z aferami VAT, więc produkują tony niepotrzebnych danych. W kwestii deregulacji zawodów, to skończyła się tym, że taksówkarz musi zdawać egzamin, a księgowa nie musi aby prowadzić Ci księgi rachunkowe- jak myślisz co jest trudniejsze ? Co do prywatyzacji, zwróć uwagę że PO sprzedała PKP Energetyka prywatnemu inwestorowi i teraz PKP musi kupować energię po wyśrubowanych cenach
  • Odpowiedz