Wpis z mikrobloga

Której partii rządu oceniasz jako bardziej wolnorynkowe?

#neuropa #4konserwy

Jak wyżej

  • PiS 19.0% (15)
  • PO 81.0% (64)

Oddanych głosów: 79

  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BRTM: żadne nie były wolnorynkowe, a ewentualne różnice wynikają z błędu pomiarowego. Zresztą co to za pytanie. Wolisz chorować na kiłę czy cholerę ?
  • Odpowiedz
@BRTM: ja bym się jednak upierał, że kwestie fiskalne to coś innego niż wolnorynkowe. Można sobie łatwo wyobrazić kraj z niewielką liczbą regulacji, prostymi przepisami prawnymi i niewielkim udziałem państwa w gospodarce, a jednocześnie bardzo wysokimi podatkami. I ja taki kraj uznam za wolnorynkowy, bo zapewnia dużą swobodę prowadzenia działalności gospodarczej.
  • Odpowiedz
@BRTM: jakie kryteria decydują o wolnorynkowości, bo PiS wprowadził konstytucję dla biznesu, ryczałtowe odliczenie samochodu bez durnych kilometrówek, zmniejszył CIT dla małych podmiotów, wprowadził działalność bez rejestracji do najniższej krajowej, zwolni z ZUS rozpoczynających działalność gospodarczą; proszę przytocz co decyduje o tym że PO jest wolnorynkowa ?
  • Odpowiedz
nikt nikomu nie ogranicza dysponowania własnością, ziemię rolną można sprzedać zawsze, bez żadnego ograniczenia; nie każdy może ją po prostu kupić-a to nie jest dysponowanie prywatną własnością bo broni też nie kupisz bez zezwolenia; czy jesteś rolnikiem że ten problem Cię dotyczy, bo lamentów ze strony rolników nie słyszałem, poza tym załączam dane z artykułu
szczamnamlodziez - nikt nikomu nie ogranicza dysponowania własnością, ziemię rolną mo...

źródło: comment_q4CpGYD6PUN5z87ivMor5YcVLB1oZdb5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
nikt nikomu nie ogranicza dysponowania własnością, ziemię rolną można sprzedać zawsze, bez żadnego ograniczenia; nie każdy może ją po prostu kupić-a to nie jest dysponowanie prywatną własnością bo broni też nie kupisz bez zezwolenia; czy jesteś rolnikiem że ten problem Cię dotyczy, bo lamentów ze strony rolników nie słyszałem, poza tym załączam dane z artykułu


@szczam_na_mlodziez: Oczywiście, że narusza wolny rynek. Wyobraź sobie ustawę, która zakazuje sprzedaży czekolady rudym. To
  • Odpowiedz
@BRTM: przestań dawać durne przykłady, bo są słabe; nie piecze cię dupa że broni nie możesz kupić i się obronić gdy Cię napadną ?


@szczam_na_mlodziez: Oczywiście, że zniesienie zezwoleń na broń zwiększyłoby poziom wolnorynkowości, jednak nie mam zdania czy to działania jest sensowne czy nie.
  • Odpowiedz