Wpis z mikrobloga

Są sobie takie targi pracy w Trójmieście: Absolvent Talent Days. Tak się składa, że mój niebieski chce się przekwalifikować. No i wczoraj na owe targi nie został wpuszczony z racji... wieku. Tak jakby koło czterdziestki (wiem, śmieciarka) nie można było szukać pierwszej pracy w nowym zawodzie. Przy rejestracji na targi nie było nic o ograniczeniu wiekowym dla uczestników.

Co jest najśmieszniejsze? Że komentarze zamieszczane pod artykułem o tym na https://praca.trojmiasto.pl/Jubileuszowa-edycja-Absolvent-Talent-Days-w-Ergo-Arenie-n128246.html natychmiast magicznie znikają. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Napisałam na fejsie organizatora też, ale "oczekuje na moderację", więc wiadomo, jak się to skończy.

Czyżby jednak był to przejaw niedozwolonej dyskryminacji z powodu wieku, skoro organizator się boi zwykłego komenta? Jest sens kręcić małysza? Jakiś urząd się interesuje dyskryminacją wiekową w procesie rekrutacji czy dostępie do pracy? Screeny mam porobione poza pierwszym komentarzem, który dodawałam z telefonu i nie spodziewałam się wtedy cenzury.

#inba #afera #krecimygownoburze #praca #trojmiasto
  • 16
@Polinik: Mówi. Byłam na studiach z ludźmi koło pięćdziesiątki, więc mówi akurat o różnych rzeczach, ale niespecjalnie o dacie urodzenia. Szczególnie w XXI wieku, kiedy to przeciętny człowiek będzie się wielokrotnie w ciągu życia przekwalifikowywał, bo taka jest konieczność.

I dlaczego w takim razie usuwane są moje komentarze?

Na fejsie jest też:
"Świetnie, że tutaj trafiłeś! Dlaczego?
Według nas, prawdopodobnie:
[...] ✔️ pracujesz, ale nie odpowiada Ci obecne zatrudnienie, szukasz czego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@motokate: ogólnie te targi to z edycji na edycję coraz słabsze. Byłem pierwszy raz nie w celu zebrania długopisów w już w celu szukania pracy i większość firm wystawiła nie ludzi z HR w ambasadorów studenckich, którzy o firmie wiedzą mniej niż ja. A chciałem pogadać właśnie tak na luźno zanim aplikuje. Niebieski nic nie stracił, chyba że chciał zdobyć jakis kubek czy koszulkę ( ͡º ͜ʖ͡º
@motokate:
Ludzie koło pięćdziesiątki stawiali pierwsze kroki na rynku pracy? Aż mi się wierzyć nie chce, że mamy takich ambitnych seniorów, którzy tak późno obudzili się, że czas do pracy. Ale to budujące, że programy aktywizacji zawodowej osób starszych są tak skuteczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nazwa imprezy i jej opis nie pozostawiają wątpliwości, do kogo jest skierowana.
Przyjdzie taki stary koń i zdziwiony, że go nie
@Polinik: Nikt nie miałby pretensji, gdyby przy rejestracji było info: tylko do 35 roku życia. I gdyby nie cenzurowano komentarzy. A tak - najwyraźniej organizator sam czuje, że ma coś za uszami.

Serio uważasz, że jak ktoś pracuje, ale chce się przekwalifikować, zainwestować w swój rozwój i szuka szansy, gdzie się da, to jest roszczeniowy???
@motokate: Nie, roszczeniowość o której pisałem tyczy się pretensji, że nie został wypuszczony na imprezę, która ewidentnie nie była kierowana do niego.
Nie stawia pierwszych kroków na rynku pracy, nie jest świeżym absolwentem a ma pretensje, że nie wbił się na imprezę dla takich osób.
nie jest świeżym absolwentem


@Polinik: Rozpoczyna szkolenie, więc za kilka miesięcy będzie. Czy wtedy wg Ciebie będzie ok? ¯\_(ツ)_/¯ Bo ja nie widzę specjalnej różnicy między "teraz" a "po", poza formalną. To źle próbować załapać się na jakiś staż czy zrobić rozeznanie na rynku zanim się dostanie papier "tak, teraz jest pan absolwentem"?

I powtarzam: pretensje są także o to, że a) nie było info o ograniczeniu wieku przy rejestracji (ciekawe,
Rozpoczyna szkolenie, więc za kilka miesięcy będzie. Czy wtedy wg Ciebie będzie ok?


@motokate:
Nie, nie będzie ok.
To była impreza dla młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy.
Takich ludzi, dla których zmartwieniem jest "co tu jeszcze wpisać w CV, żeby chociaż jedna strona była".
Dla ludzi, którzy nie dość, że nie mają doświadczenia w branży -- to w dodatku nie mają doświadczenia na rynku pracy w ogóle --
@Polinik: Klientem organizatora są wystawiające się firmy, to z ich powodu i dla nich jest to wydarzenie. To nie jest impreza dobroczynna dla młodzieży szukającej pierwszego doświadczenia - to firmy płacą za możliwość zaprezentowania się i zebrania kontaktów, a nie kandydaci za możliwość dotarcia do potencjalnego pracodawcy. Wydawałoby się zatem, że nie w interesie wystawców jest odsiewać na wejściu ludzi z doświadczeniem i interdyscyplinarnych - ?

No, chyba że chodzi o
@motokate:
Tego nie wiem, ale najwyraźniej to klienci sobie zażyczyli takiej a nie innej grupy docelowej na targach.
Jakby chcieli grupy doświadczonych pracowników, którzy chcą się przebranżowić -- to by zrobili dla nich targi. I pewnie nie wpuszczali nowicjuszy.
Nikt nie miałby pretensji, gdyby przy rejestracji było info: tylko do 35 roku życia.

pretensje są także o to, że a) nie było info o ograniczeniu wieku przy rejestracji


@motokate: Przecież jest. Paragraf 10 regulaminu, który akceptuje się przy pobieraniu biletu.

Niebieski zaakceptował regulamin, złamał go i jeszcze macie pretensje...

@Brunner

Kręć Małysza jak najbardziej! Masz moje plusy

Zaakceptuj regulamin imprezy.
Złam go.
Nie zostań wpuszczony na imprezę.
Kręć małysza.
Logika.
Polinik - > Nikt nie miałby pretensji, gdyby przy rejestracji było info: tylko do 35 ...

źródło: comment_jdE7BrqnEoGXgrLJ2vECvU9BZPSm7r1w.jpg

Pobierz