Wpis z mikrobloga

Zostałem oszukany przez osobę na OLX na 400zł. Po przelewie zero kontaktu, konto na OLX zablokowane. Szukam numeru telefonu do sprzedawcy, żeby móc z nim porozmawiać - dotychczas wszystko było załatwiane mailowo.
Po numerze konta bankowego dotarłem do konta na allegro, ale nie mogę się nigdzie doszukać numeru telefonu.
Czy macie pomysł jak można to ugryźć jeszcze przed uruchomieniem machiny na Policji?
Dane jakie posiadam: dane do przelewu (wraz z adresem w Lublinie - miasto pokrywa się z miastem z konta na allegro), nazwa konta z allegro, adres email.

#olx #oszustwo #lublin
  • 38
  • Odpowiedz
@ziombka: policja. A jak masz adres to możesz od razu napisać przedsądowe wezwanie do zapłaty. Nie pamiętam jakie są terminy ale jakoś po paru tygodniach idziesz z dowodami na wysłanie tych wezwań do sądu, sąd klepie jego wine, wyrok sie uprawomocnia i komornik wjeżdża mu na konto, kasując więcej niż 400zł bo koszta :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ziombka: ja tak kupiłem na Olx wózek 3w1 dla syna. Adres był fejkowy na Podkarpaciu, dane z banku okazały się z Wrocławia, po kilku miesiącach dostałem zakończenie śledztwa w związku ze śmiercią sprawcy. A że była zima to pewnie jakiś pijaczek dał komuś dowod osobisty i mu się w zimie umarło. Tak czy siak powodzenia, może Tobie się uda.
  • Odpowiedz
@ziombka: hej, zaraz, jak miał na imię koleś, który Cię wykiwał? 3 lata temu (też na Olx) sprzedano mi wała na, uwaga... monitorze oddechu dla małych dzieci. #!$%@?, w życiu bym się nie spodziewał takiej znieczulicy ludzkiej. Identyczna sytuacja jak u Ciebie.
  • Odpowiedz
@ziombka: Jednak inne imię i teraz patrzę w mailach, że miejscowość też inna, a coś mi się kojarzyło z Lublinem. Nieważne. Właśnie ta sytuacja mnie chyba wyleczyła z tej wiary :P
  • Odpowiedz