Wpis z mikrobloga

Zostałem oszukany przez osobę na OLX na 400zł. Po przelewie zero kontaktu, konto na OLX zablokowane. Szukam numeru telefonu do sprzedawcy, żeby móc z nim porozmawiać - dotychczas wszystko było załatwiane mailowo.
Po numerze konta bankowego dotarłem do konta na allegro, ale nie mogę się nigdzie doszukać numeru telefonu.
Czy macie pomysł jak można to ugryźć jeszcze przed uruchomieniem machiny na Policji?
Dane jakie posiadam: dane do przelewu (wraz z adresem w Lublinie - miasto pokrywa się z miastem z konta na allegro), nazwa konta z allegro, adres email.

#olx #oszustwo #lublin
  • 38
  • Odpowiedz
@WilkEurazjatycki: przesadzasz, 286 kk nie ma dolnego limitu kwoty, za jakieś 300zl kilka lat temu chodziłem 16 razy do sądu na rozprawy ok 2 lata, aż w końcu doczekałem się i usłyszałem wyrok dla typa. Plus pokrycie wszystkich kosztów jakie sąd przeze mnie ponosił na zwroty za bilety itp
  • Odpowiedz
@ziombka to się robi za pobraniem kolego, ja odkąd mnie na 35zł zrobił w ch... jakiś kretyn dawno temu przestałem wysyłać kasę. Do siebie akceptuję taką formę, ale ja jestem uczciwy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dane mogą być fałszywe, idź na bagiety.
  • Odpowiedz
@atrax15 @BaKuMMz czy ja kogoś za to winię?

Pozostałym - dzięki za pomoc. Poczekam kilka dni, może to jeszcze jakieś zdarzenie losowe, jak się nic nie zmieni to sprawę zgłoszę na Policję.
  • Odpowiedz
@WilkEurazjatycki: @ziombka: zawsze warto zgłaszać takie sprawy na policję.
w większości przypadków nie jesteśmy jedyną ofiarą złodzieja. nawet gdy ktoś oskubie cię na 20-30 zł - idź i zgłoś. z takiej drobnicy naprawdę niezłe kwoty złodziej może uzbierać. i za to już można adekwatny wyrok wymierzyć.
złodziej bezkarny pozostanie tylko gdy ludzie odpuszczą i nie pójdą z tym na policję, machną ręką ze względu na niewielkie sumy.
  • Odpowiedz
@WilkEurazjatycki: sam zgłaszałem, ale w trakcie tego cyrku po kilku miesiącach doszło niezależnie kilkanaście osób które go zgłosiły, i w związku z tym było kilka rozpraw dodatkowych, większość z nich kończyła się tym że nie udało się doprowadzić oskarżonego do sądu 10 minut i koniec. Było to też spowodowane tym że gość nie odbierał awizo, oraz ukrywał się jakoś czas w Niemczech przez co trudniej było go dorwać, ale w
  • Odpowiedz