Wpis z mikrobloga

DZIEŃ 18/100 #nadetoxie

Jak wiecie lub nie, wczoraj był ważny dla mnie i mojego detoksu sprawdzian. Odbył się otóż grubszy event, na którym naprułem sie jak szpadel ( ͡º ͜ʖ͡º) Był tam typek, który miał blanty, wiedziałem o tym wcześniej. Podczas wydarzenia, zaproponował blanciora. ALE MI SIĘ CHCIAŁO jprdl. Mówię Wam! No moment idealny, żeby #!$%@? caly detoksowy plan w proch. I cóż


#narkotykizawszespoko #wykopjointclub #uzaleznienie #challenge #chwalesie
  • 14
@nikitten: proszę bardzo

Detoksykacja, potocznie detoks (łac. detoxicatio znaczy „usuwanie toksyny”) – sposób leczenia uzależnień polegający na nagłym odstawieniu danej substancji psychoaktywnej, w połączeniu z terapią farmakologiczną lub psychologiczną.

W przypadku zatrucia uzależnienia od alkoholu mówi się również o „odtruwaniu poalkoholowym”. Dotyczy ono osób przewlekle spożywających alkohol, u których na skutek przerwania ciągu alkoholowego i spadku jego poziomu występują objawy zespołu abstynencyjnego, nie dotyczy natomiast usunięcia alkoholu z organizmu. Postępowaniem leczniczym
@nikitten: proszę bardzo, ponownie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Substancja psychoaktywna

Substancja psychoaktywna, substancja psychotropowa – substancja chemiczna (związek chemiczny) oddziałująca na ośrodkowy układ nerwowy przez bezpośredni wpływ na funkcje mózgu, czego efektem są czasowe zmiany postrzegania, nastroju, świadomości i zachowania.


Substancje psychoaktywne lub środki je zawierające (używki) mogą być używane rekreacyjnie w celu wywołania zmiany świadomości (np. kawa, napoje alkoholowe, heroina, kokaina, środki pochodzenia konopnego)