Wpis z mikrobloga

Mirki, mam piwnicę o wysokości 4m. Szukam pomysłu na jak najwyższe regały (max długość 2,4, max głębokość 80cm) do 300 zł.
Niestety w castoramie/leryou znalazłem regały na wysokość tylko 1,8m. Widziałem na necie, że są regały paletowe, aczkolwiek ich cena (conajmniej 600 zł) przewyższa mój budżet.
Znacie może coś godnego polecenia?

#remont #piwnica
  • 18
  • Odpowiedz
@andrzejpo: A te regały z casto/leroy to paździerz niesamowity, blaszka w konserwach mięsnych jest grubsza niż ta z której te regały są zrobione. Ostatnio składałem taki z Leroya i dramat. W palcach możesz zgiąć tą blachę. Kątownik 30x30x3mm będzie 100x bardziej wytrzymalszy.
  • Odpowiedz
@NiebieskiWStringach: przecież taka płyta kosztuje grosze od metra, a jak nie to zawsze można że starych mebli ogarnąć. Jak nie będzie stabilnie to na wkręty i pozłączać dodatkowo do siebie i jakieś mocowanie do ściany. Wkrętarkę/wiertarkę można pożyczyć od prawie każdego. Drewno to wdzięczny materiał.
  • Odpowiedz
@andrzejpo: Tylko 1,8m
Te regały są modułowe. Z dwóch 1,8m zrobisz jeden ~3,5m.
Tylko przykręcasz je do ściany i dajesz na środku dodatkowy jeden pasek blachy i będzie trzymać jak normalne 1,8.

te regały z casto/leroy to paździerz niesamowity

@NiebieskiWStringach:
Jak to postawisz luzem to faktycznie bałbym się tam paczki stawiać. Ale jak jeden taki regał przykręcisz na 4 kołki rozporowe do ściany, to trzyma jak trzeba.
  • Odpowiedz
@deryt: dzieki - szczerze mowiac wydaje mi sie to najlatwiejszy i najszybszy sposob
nie ukrwywam, ze dopiero sie ustawiam w zyciu i malo mam narzedzi, ale na pewno wiertarke i dodatkowe sruby moglbym zalatwic
  • Odpowiedz
@andrzejpo:
Pisząc "pasek blachy" miałem na myśli w miejscu jak poniżej. Wystarczy kupić dodatkowy regał na 4 aby jego nogi do tego wykorzystać. I na zielono też kołki rozporowe (musi być ich dużo). Wydaje mi się to dobrym wzmocnieniem.
Bo tylne nogi trzmane są przez kołki i ścianę a z przednią gorzej - stąd sugeruję te wzmcnienia.
I warto też łączyć z boku z kolejnymi regałami.

deryt - @andrzejpo: 
Pisząc "pasek blachy" miałem na myśli w miejscu jak poniżej. Wy...

źródło: comment_5mSbQ4lz0pNSqhL02FRwZOffjy3YLC2w.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz