Wpis z mikrobloga

@Norskee: No to mi bardziej chodzi o to jak zrobić, żeby ktoś mi zrobił dom z pustej działki, i jednocześnie mnie nie wydymał na kasie i jakości domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@4833478: Chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie.
Według mnie, czytanie takich rzeczy nie ma sensu. Wybudowałem się bez żadnych poradników jak postępować z wykonawcami, nikt mnie nie oszukał, a wszystkie nieporozumienia sam ogarnąłem.
Wydymać na kasę może sprzedawca auta albo garnków. Tak więc budowa domu nie jest tutaj czymś wyjątkowym i obowiązują zasady jak w pozostałych sytuacjach życiowych.
Co do jakości wykonania, to i tak trzeba poczytać więcej na
@szynka_reksia: Ja jestem raczej zaradny, ale przeraża mnie trochę obraz brania się za coś tak poważnego bez żadnego doświadczenia w tym temacie. Skoro się już wybudowałeś, to może masz jakieś szybkie wskazówki na co zwrócić uwagę albo co byś zrobił inaczej mając to już za sobą?
@4833478: "poradnik jak wybudować dom" ilość stron 24. Myślę że te rady razem z umowami znajdziesz bez problemu w internecie.
Na studiach mnie uczono jak budować w teorii, teoria teorią a praktyka praktyką. Tego w 24 stronach nie zmieścisz :)
@4833478: Też nie miałem żadnego doświadczenia w tym temacie. Oczywiście, że część rzeczy zrobiłbym inaczej, ale części z nich raczej nie dało się przewidzieć na wcześniejszym etapie, a wynikają z późniejszych sytuacji. Teraz np. bym brał projekt indywidualny, bo w trakcie budowy zmieniłem koncepcję, więc trzeba było robić projekt zamienny i znowu za to płacić. Dałbym inny układ pomieszczeń, inczej sterował ogrzewaniem, więcej bym poczytał o poszczególnych rozwiązaniach, żeby wybrać optymalne