Wpis z mikrobloga

@deadsoldier26: ale rak. Musze tu mieszkac bo kogos kiedys wsadzili w kamasze i kazali walczyc. Nie wiem czy sobie sprawę zdajesz ze piędzi ziemi na tym swiecie nie ma ktora by krwią ludzką nie spłynęła
  • Odpowiedz
  • 3
@xstempolx a ić szpiegu z TVNu!
Chodzi mi o to że to przykre że jesteśmy tak zależni od Niemiec którzy są tak naprawdę naszym odwiecznym wrogiem. W naszej historii najwięcej wojen toczyliśmy przecież z Niemcami (tymi dziwnymi tworami niemieckimi. Krzyżacy, Prusy wschodnie itd.) i z Rosją (też w różnych formach)
  • Odpowiedz
nie rozumiem jak można faworyzować Niemcy i jednocześnie nazywać siebie Polakiem.


@deadsoldier26: dlaczego używasz internetu który dostarcza ci niemiecka firma telekomunikacyjna? Bądź dumnym polakiem i pobieraj informacje z telegazety. Dlaczego masz samochód i jeździsz autobusami napędzanymi rosyjską ropą? Bądź dumnym polakiem i wszędzie jeździj rowerem.
  • Odpowiedz
@deadsoldier26: no nie, bo nic nie powiedziałeś. Sugerujesz jedynie, że sam fakt, iż kiedyś została przelana krew paru szaraków, czy paru milionów szaraków, to s----------e z kraju w poszukiwaniu lepszych perspektyw jest czymś złym, bo... właśnie, dlaczego? Mam być wdzięcznym ludziom za to, że byli doprowadzeni siłą na front i tam zginęli?
  • Odpowiedz
  • 0
@Defter "s----------e" wolałbym określenie emigracja. Nie uważasz że historia nie obejmuje tylko okresu w którym żołnierz Polski był żołnierzem Rosyjskim i był siłą ciągnięty na front?
  • Odpowiedz
@deadsoldier26: oczywiście, że nie, ale jeśli odnosimy się do takiej historii, to w sumie Polacy w dużej mierze sami sobie to państwo r-------i. Szanować ich za to, że ściągnęli na swoje dzieci ponad 100 lat niewoli, prześladowań i represji?
  • Odpowiedz
  • 3
@Defter w liczącej 1052 lata historii Polski przez znaczną część tego czasu byliśmy w konflikcie z różnymi tworami niemieckimi. To czy nasi nieudolni władcy i rozleniwiona szlachta zniszczyli to państwo nie ma tu nic na rzeczy. Czy to nie dziwne że nasi rodacy chcą lizać dupska Niemcom z którymi w dalszym ciągu z resztą nie mamy podpisanego traktatu pokojowego? Niemiec to przecież nasz wróg.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Rhados: Mogłoby być inaczej. Ale wszyscy wolą głosować na tych samych ludzi.
Trzeba najpierw dać władze Korwinowi na przykład, żeby łatwiej wprowadzić na jego miejsce dalej już normalne osoby. Do tego beneficjenci 500+ i rzesze urzędników zamroziło układ na długo.
  • Odpowiedz
@deadsoldier26: Jaki wróg? O czym ty mówisz? Z różnymi tworami niemieckimi to my żyliśmy zgodniej niż z taką Rosją czy Szwecją. Poza tym, ile to lat temu było? Co to ma do szczęścia i wyborów jednostki? Nawet politycznie to są kompletnie inne sytuacje.
  • Odpowiedz
a ić szpiegu z TVNu!


@deadsoldier26: o k---a, widze ze poziom dyskusji bedzie wysoki. Ja sie ewakuuje. Dla twojej informacji mieszkam w PL swiadomie z wlasnego wyboru i nigdzie sie nie wybieram. A TVNu nie mam nawet w TV
  • Odpowiedz
  • 1
@Defter z tego co wiem to z Niemcami walczyliśmy więcej niż ze Szwecją. Jeden z tych tworów niemieckich został pokonany 73 lata temu więc wcale nie tak dużo. Oczywiście że przeciętny zjadacz chleba może wyjechać do Niemiec. Jest to bardzo opłacalne ponieważ PKB w Niemczech jest najwyższe spośród innych państw europejskich, lecz jednak należy pamiętać o tym co się w histori miedzy tymi państwami działo. Ogólnie miło się z tobą dyskutowało
  • Odpowiedz