Wpis z mikrobloga

W jednej z fabryk w woj. Opolskim od ubiegłego poniedziałku trwa protest. Pracownicy chcą zarabiać więcej (tyle ile ich odpowiednicy w niemieckiej fabryce). Co ogłosił zarząd? Od następnego tygodnia zostaną przeprowadzone testy j. niemieckiego, każdy kto będzie się nim biegle posługiwał dostaje pensję niemiecką, kto nie ten wylatuje.

Jak sprawa zrobi się medialna to będzie więcej szczegółów, jak nie to nie, bo mi się nie chce o tym pisać.

#praca #pracbaza #heheszki
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 13
@plecak_odrzutowy No bo tak powinno być, jakie wyższe koszta są w Polsce jakich nie ponoszą Niemcy, że więcej zarabiają ?? Benzyna po przeliczeniu tyle samo, wynajem też, w sklepach ceny po pomnożeniu przez kurs euro również takie same jeśli nie niższe... Polacy nie zarabiają mało, bo są mało efektywni tylko przez wyzysk zakorzeniony już nawet w najmniejszych januszexach gdzie szef zamiast budować i rozwijać firmę chcę się jak najszybciej dorobić, jak
  • Odpowiedz
jakie wyższe koszta są w Polsce jakich nie ponoszą Niemcy, że więcej zarabiają ??


@Kejran: Ceny jedzenia, usług, mieszkań, ubezpieczenia. Paliwo też mają droższe, średnio 30 eurocentów na litrze.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: wejdz sobie pocztapolska-praca, jest kilka ogłoszen na takie biedne podkarpacie gdzie masz ceny mieszkań za 800-1000zł bez czynszu i rachunków i ponad połowa to Rzeszów i okolice gdzie nie znajdziesz mieszkania za mniej niż 1500pln bez rachunków chyba że kawalerkę. Teraz podaj mi strone gdzie znajde ceny mieszkań w Luxemburgu i oferty pracy i bedziemy mogli pogadac
  • Odpowiedz
Nie. Za taką samą pracę należy się taka sama wypłata. Inaczej to jest januszostwo, albo rasizm.


@glonstar: to jedna z głupszych rzeczy jakie przeczytałem na tym portalu i takie coś ma +50 plusów xDD
  • Odpowiedz
@NieUsune: Ciekawostka jest taka, że zazwyczaj bzdury "za taką samą pracę należy się taka sama wypłata" wypisują pracownicy fizyczni, dymający za minimalną, lub niewiele powyżej.

Ale mniej więcej coś w tym stylu powiedział niedawno Christiano Ronaldo żaląc się, że zarabia mniej niż porównywalni do niego Messi i Neymar. Dlatego zresztą odszedł z Realu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@NieUsune Nie. Za taką samą pracę należy się taka sama wypłata. Inaczej to jest januszostwo, albo rasizm.


To jest Polska rzeczywistość. Za granica jest mniejsza marża w Polsce więcej zostaje w kieszeni pracodawcy
  • Odpowiedz
  • 6
jakie wyższe koszta są w Polsce jakich nie ponoszą Niemcy, że więcej zarabiają ??


@Kejran: Ceny jedzenia, usług, mieszkań, ubezpieczenia. Paliwo też mają droższe, średnio 30 eurocentów na litrze.

Ale ile litrów benzyny on kupi z wypłaty a ile ty
  • Odpowiedz
za 800-900 zł w małym mieście wynajmiesz 2-3 pokojowe mieszkanie


@Ignacy_Loyola: W których? U mnie ceny to 1200-1400 i więcej za mieszkanie (miasto 30 tys) w mniejszych (4 tys mieszkańców jak Zawidów) ceny podobne 1400, 1600 zł. Za 800 zł to dostaniesz ruderę albo kawalerkę nieumeblowaną.
  • Odpowiedz