Wpis z mikrobloga

#medycyna #sor#sor

Puściłem wyrostek do domu. Szlak. Wrócił na chirurgie dzień później. USG dobre. RTG brzucha dobre . Badania? CRP wysokie na antybiotyk, pieczenie kłucie w moczowodzie kamica nerkowa 2 lata temu. Mysle znowu sie odzywa, plus w nerce ma podejrzenie NPL. Ustawiłem przyjęcie za kilka dni na nefrologie ( brak miejsc w oddziale ). A tu kur@#$ zakontniczy wyrostek.
  • 9
IMO pacjentom facetom powinno sie zlecać Tomo ale niestety zaden normalny radiolog sie taką iloscia roboty nie da zasypać ;) no chyba ze ma platne od badania. O ile w papirach nie masz bajzlu to nic sie nie stanie
@mag272 nic specjalnie rzadkiego, nawet CT ma czułość 94-98 :P usg to często loteria w kwestii wyrostka. Jak widzisz to widzisz i fajnie, ale jak nie widzisz to i niczym nie świadczy
@mag272: Wiem, że byś nie puścił, po prostu to ciekawe, że o tym się wcale nie wspomina, a w ramach odpowiedzialności to wręcz najważniejsze. Bo obejrzałeś człowieka, dotknąłeś go, sprawdziłeś to co mogłeś, miałeś podstawy, żeby go wypuścić do domu. Jak mu jeszcze powiedziałeś, że w razie jakby się pogorszyło to ma się pokazać u co najmniej rodzinnego to jesteś super doktor i nie ma co nad tym płakać ;)
@mag272: Sprawdzałeś tylko blumberga czy jeszcze jakieś inne? Zakątniczy wyrostek podobno fajnie wychodzi jak ułożysz pacjenta na boku i pociągniesz mu nogę zgiętą w kolanie do tyłu