Wpis z mikrobloga

tl;dr Jak kształtują się ceny nowych samochodów na przełomie lat? Czy zwlekając z zakupem do początku przyszłego roku będzie taniej czy może jednak drożej?

Poniżej trochę więcej literek:
Mam ofertę na Vitarę po faceliftingu (rabat oszałamiające 2.5%) z datą odbioru na koniec tego roku - mam mieszane uczucia w związku z tym, że odbiór pojazdu jest przewidziany na koniec 2018 roku. Zastanawiam się nad wstrzymaniem się i zamówieniem czterech kółek w styczniu tak aby kupić już model wyprodukowany w 2019 roku, jednakże tutaj dochodzi do głosu wewnętrzna cebula zastanawiająca się czy byłoby to dobre posunięcie - jak duże jest ryzyko, że nowe samochody ogólnie podrożeją w przyszłym roku? We wrześniu weszło Euro 6.2 podbijając nieco ceny nowych samochodów po wrześniu 2018, oraz sprzedaż w 3 kwartale tego roku - podejrzewam że może to wpłynąć na zmniejszenie sprzedaży w 4 kwartale 2018 i co najmniej pierwszym kwartale 2019. Sam już nie wiem. Jeśli ktoś z Was ma większe doświadczenie w branży motoryzacyjnej, a może zna realia jakimi rządzi się rynek nowych samochodów to proszę o poradę ;) #motoryzacja #samochody
  • 8
  • Odpowiedz
@ni-hu-ja: kupując na początku 2019 auto i tak będzie z roku produkcyjnego 2018. Jest szansa ze odbierając pod koniec 2018 możesz się załapać na wyprzedaż i auto będzie tańsze
  • Odpowiedz
@ni-hu-ja: Poszukaj czegoś z wyprzedaży salonów ze względu na zmianę normy Euro. To ma dwie zalety: będziesz miał dobrą cenę i prostszy silnik, bez jakichś eurobzdetów typu SCR (dolewanie adblue)
  • Odpowiedz
1. Listopad grudzień - ze względu na zmianę roku kalendarzowego dealerzy wyprzedają auta która maja na stanie. Trwa to do marca ale w listopadzie masz najwiekszy wybór, ale mniejsze rabaty niż później

2. Zauważyłem, że na początku roku szkolnego pojawia się ciekawe oferty plus wyprzedaż rocznika modelowego (fabryki przestawiają się w czasie wakacyjnym)

3. Zmiana modelu - IMO najlepszy okres, dealerzy wyprzedają modele prezentacyjne starego modelu. Co prawda rezygnujesz ze nowych bajerów
  • Odpowiedz
@ni-hu-ja: to pytanie bardziej do dilera. Ja byłem teraz w VW, skonfigurowałem auto. Gdybym je teraz zamówił byłby to rok produkcji 2018 i odbiór może udało by się w tym roku. Diler poinformował mnie, że jeśli odbierał bym pod koniec roku to auto mogło by być traktowane jako wyprzedaż rocznika i załapał bym się na dodatkowe rabaty. Minusem jest to że auto masz o rok starsze. Polecam obejrzeć kilka filmików z
  • Odpowiedz