Wpis z mikrobloga

U mnie w #pracbaza nadchodzi burza w związku z tym, że pracodawcy oraz współpracownikom (którzy #!$%@?ą) nie podoba się, ze przychodzę do pracy na 8:00 i wychodze o 16:00. Bo jak to tak, „tak sie nie pracuje na budowie”. W umówię jasno 8h, a nadgodziny nie są płatne xD

Doszedł do nas nowy który ma auto służbowe (dotychczas pracował po min 10h) to próbują mnie na sile udelektować tym żebym się z nim dogadał żeby mnie zabierał - tak w ramach oczywiście dbania o moje dobro;d każdy kierownik mi to proponuje, każdy dba o moją wygodę lepiej niż ja sam ;d

Byla dzisiaj „narada” w której oświadczyli ze nie może tak być żeby byc tam od 8 do 16, ze trzeba przyjeżdżać wcześniej. Póki co powiedziałem, że nie mam problemu z tym żeby sporadycznie albo jeśli trzeba ciagle przychodzić na 6:00 ale w takim układzie wychodze i tak po 8h. Skomentowali to ciszą, ale widziałem ze bedą dalsze podchody;>

Stay tuned.

#januszebiznesu
  • 161
@Daurita: przeraża mnie, że bardzo mało ludzi próbuje w tym walczyć i czasami czuję się mocno osamotniony w tym, niby większość się z Tobą zgadza ale i tak 8h u nich nie istnieje

co więcej, mojego kolegę, który przychodzi na 9h #!$%@?ł wyżej współpracownik że za mało pracuje ;d

@Encepence2: dokładnie, stare dziady i nieśmiertelna fraza "tak się pracuje na budowie" która działa na mnie jak płachta na byka
@Encepence2: jeśli miałbym strzelać, to będą od teraz wytykać mi każdy błąd (już poniekąd to robią), zawalać pracą 200% ponad normę i wytykać że nie jest zrobione (co robią i to chyba norma wszędzie na każdym stanowisku pracy) i na dokładkę dorzucą mi parę obowiązków, i tak jak mówisz odechce się jak mam jeszcze słuchać marudzenia o moje złote 8h ;)

@Daurita: w niedalekiej przyszłości pewnie moje stanowisko będzie do
@Cender: Ale patola, ale pamiętaj że nadgodziny są ci do wypłacenia. Jak skończysz tam pracować to możesz ich do kilku lat (chyba trzech lat) pozwać o wypłatę zaległych świadczeń z tytułu nadgodzin. Dowód w postaci zdjęcia grafiku wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mogą też być zdjęcia listy obecności, smsy i maile wysłane w godzinach pracy no i oczywiście zeznania świadków ( ͡° ͜ʖ ͡°