Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Mirki, luzne pytanie do tych trzymajacych miche. Ulalem sie ostatnio i chcialbym zmienic diete i nawyki zywieniowe. Samo ulozenie diety, obliczenie kcal to nie problem, ale jak wliczacie sobie rozne posilki pomiedzy tymi glownymi?
Np. jem sobie na sniadanie serek wiejski i pomidora i jakas bulke wieloziarnista - jak wrzucacie to w fitatu? No bo nie wazycie chyba kazdego pomidora albo bulki? To samo z owocami, zawsze jem duzo owocow i warzyw, ale nie wyobrazam sobie tego wazyc wszystkiego.
A jak np idziecie na miasto raz na jakis czas i zjecie jakis obiad typu kotlet plus ziemniaki, to jak to wpisujecie?

Zawsze mnie to ciekawilo.

#dieta #mikrokoksy
  • 20
  • Odpowiedz
@trojkeproszu ja np jak nie wiem to ważę. Potem już wiem, że np pomidor takiej wielkości to 100g. Dokładnie i tak nie wyliczysz bo faktycznie wszystko musiałbyś ważyć. Jeśli jesteś na jakiejś keto diecie to węglowodany musisz pilnować. Po jakimś czasie już nabierasz wprawy i wiesz ile co waży. Serki i inne pakowane produkty to prosta sprawa bo jest czytnik kodów.
  • Odpowiedz
@trojkeproszu: co do zarcia na miescie: czasem trzeba zrobic cos na oko, czasem restauracje maja podane makrosy, a czasem ma sie na to #!$%@? i sie nie liczy kcal.
chcesz schudnac i jesc ciagle na miescie? da sie, ale nie zryj jak swinia i nakuriwaj na silke
  • Odpowiedz
@trojkeproszu: Po pierwsze przestań liczyć kalorie, a po drugie przestań jeść dużo owoców. I bułek. I przestań żreć między głównymi posiłkami. Ogranicz maksymalnie węgle (wszelkie) i zacznij się regularnie ruszać. Mam nadzieję, że pomogłem.
  • Odpowiedz
Po pierwsze przestań liczyć kalorie, a po drugie przestań jeść dużo owoców. I bułek. I przestań żreć między głównymi posiłkami. Ogranicz maksymalnie węgle (wszelkie) i zacznij się regularnie ruszać.


@adam-nowakowski: kurla kolejny. co zlego jest kolejno w: owocach, bulkach i w liczeniu kcal i czemu ma ograniczac wegle?
  • Odpowiedz
@trojkeproszu: A jak to sobie wyobrażasz? Jak nie będziesz ważył to nie będziesz wiedział ile zjadłeś. Ja tam wszystko wrzucam na wagę i nie jem rzeczy których nie mogę obliczyć. Może raz na 2-3 tygodnie zjem jakaś pizzę ale jak zamawiam ja do domu to tez wrzucam na wagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Estetykatopodstawa: A skąd mam wiedzieć. To zależy od twojej codziennej aktywności i ogólnie trybu życia. Jeżeli zamierzasz redukować tkankę tłuszczową nie obcinając z diety węgli to będziesz musiał jechać na deficycie kalorycznym (a spalenie takiej ilości węgli jakie podałeś będzie trudne), w przeciwnym razie #!$%@? zredukujesz.
  • Odpowiedz