Wpis z mikrobloga

W firmie poszukamy jakiegoś mocniejszego juniora, bo seniora od 3 miesięcy nie możemy znaleźć. Natomiast zgłoszeń od juniorów tyle, że chcę jakąś platformę nająć typu codility by przyśpieszyć wstępne odsianie. Widzę, że tych platform trochę się zrobiło - polecacie jakąś szczególnie, jakaś Wam się wyjątkowo spodobała? Czy to ze strony aplikującego, czy rekrutującego? :)
Póki co hackerrank wydaje mi się lepszy od #codility - w sekcji pisania kodu daje kilka przykładów danych wejściowych, podczas, gdy codility tylko 1, różnica może być spora w przypadku nie zrozumienia przed kandydata opisu zadania.
Czekam na odpowiedź jakie mają ceny i rozglądam się po innych alternatywach..

#frontend #webdev #programowanie
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no ale jak kandydat ma rok lub więcej komercyjnego to już chyba coś tam umie


@getin: sugerowanie, że lata doświadczenia przekładają się na poziom wiedzy xD

więc pomyślałem o egzaminach online by puścić linki do całkowitych zielonek i potem top10-20% zaprosić na rozmowę.


Z doświadczenia bo w mojej firmie też było codility dla typowych zielonek: zostanie dosłownie garstka osób, poziom obecnych wannabe juniorów jest bardzo niski i za bardzo i
  • Odpowiedz
No właśnie tych co mają 1-2 lata doświadczenia mamy stosunkowo mało cv


@maur: więc problem rozwiązał się sam ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

sugerowanie, że lata doświadczenia przekładają się na poziom wiedzy xD


@warning_sign: no ale chyba jakąś mają (może nie seniorską, ale zawsze)
  • Odpowiedz
@getin: Zdziwiłbyś się. Ludzie z małym doświadczeniem komercyjnym, którzy szybko zaczęli pracę (w wielu przypadkach po znajomości) po ogarnięciu podstaw jakichś tam technologii byle tylko nabijać expa mają bardzo często mniejszą wiedzę od osób bez komercyjnego, ale za to z doświadczeniem zwykłym w programowaniu zdobywanemu na własną rękę. Oczywiście mówię tu o pasjonatach / hobbystach, którzy naprawdę czują temat i się w niego zagłębiają, co w przypadku nabijaczy jest rzadkością,
  • Odpowiedz
możesz też poprosić o zrobienie zadanka praktycznego do code review to już odsiejesz 90%.


@Karol191: no tak, OP chce oszczedzic czas i odsiac przez codility/hackerrank, a ty mu podajesz rozwiazanie, ktore mu tego czasu zabierze jeszcze wiecej
  • Odpowiedz