Wpis z mikrobloga

@pszatszetszkorlak: Mirki i Mirabelki ja Was przepraszam, ale się #!$%@?ŁEM. Pewnie wielu z Was uzna mnie za konfidenta i SZMATĘ, ale wali mnie to. Dobra dosyć inwektyw. Sprawa jest następująca. Mój poprzedni pracodawca Janusz, prowadzący Januszex zaordynował w swoim przedsiębiorstwie, że każdy z pracowników otrzyma najniższą krajową na umowie, a resztę pod stołem. Od razu ten pomysł mi się nie spodobał. No dobra nie moja sprawa, nie mój cyrk nie moje pchły. Okres próbny wynoszący trzy miechy się zakończył, a ja grzecznie trzymałem mordę na kłódkę. Nie wychylałem się nawet pomimo faktu, że Janusz zatrudniał osoby bez kwalifikacji do wykonywania danego zawodu. Nie moje pchły. Po trzech miesiącach Janusz zaprosił mnie do gabinetu i pogadał, że wyczekuje owocnej współpracy. Następnie podał mi umowę za 1500 ziko netto z zapewnieniem, że reszta hajsu wpadnie jako premia.No ja wiem, że takie praktyki to standard, ale odmówiłem prosząc o legitną umowę. Janusz powiedział, że spoko i następnego dnia zaprasza na podpisanie. Następnego dnia Janusz oznajmia, że przemyślał sprawę i uznał mnie za osobę toksyczną i nie integrującą się z pracownikami WTF? W związku z tym nie widzi perspektywy dalszej współpracy. KURŁA (°° nie ukrywam, że mam chęć #!$%@?ć go do US, ale zatrudnia naprawdę zajebiaszczych ludzi, którym nie chciałbym robić dymu. Ten wpis jest po części spuszczeniem z krzyżyka, a po część moim zapytaniem do Was jak bardzo reszta pracowników biorących hajs pod stołem będzie mieć przeyebane? Jak wyglądają kontrole z US? Czy możecie mnie po wszystkim rozgrzeszyć? (,) #pracbaza #urzadskarbowy #januszebiznesu #boldupy
  • 17
@Cilthal: Czyli tak. Jak podkabluje Janusza to on zostanie przetrzepany, a pracownicy tak tylko lekko. No chyba, że podkabluje Janusza i kilku roboli to wtedy przetrzepany na hardzie będzie Janusz i podkablowani pracownicy czy Janusz i wszyscy z pracujących?
@pszatszetszkorlak: generalnie jak tylko Janusz to i tak się wszystkim dostanie. Januszowi po prostu mocniej. Pracownicy to lekko odczują w sytuacji gdyby wcześniej się sami zgłosili inaczej będzie to standardowa ścieżka urzędu.
Tu masz o tym czynnym żalu - https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czynny-zal-oswiadczenie-o-popelnieniu-czynu-zabronionego-z-omowieniem
Btw. ja bym zgłaszał bez względu na pracowników, sami są sobie winni, mogli składać zeznanie podatkowe z uwzględnieniem kwoty "z pod stołu" i zgłosić "pracodawcę".
@Cilthal: Dzięki. Jeszcze jedno jak to jest z anonimami? Mieszkam od Janusza 10 km. Pewnie i tak będzie wiedział kto się rozpruł, ale zawsze będę mógł powiedzieć że nie wiem OCB. Ważę 70 kg a Janusz ze 120 jeśli wiesz co mam na myśli ( _)
@pszatszetszkorlak: Generalnie jest problem z anonimami: > – donos powinien być podpisany – generalnie urzędy skarbowe nie zajmują się anonimami, za bardziej wiarygodne uznają skargi podpisane; urzędnicy są zobligowani do zachowania w tajemnicy danych osobowych autora, o ile ten nie zezwolił na ich publiczne ujawnienie; jeśli donos jest anonimowy, nie ma później możliwości uzyskania w skarbówce informacji na temat dalszych jego losów,
No ale obaj wiemy, że nazywasz się Jan Maria
@Cilthal: To na podsumuje moją sytuację. Mam gówno-zawód za maks 4k ziko. W mojej okolicy Janusz jest że tak powiem graczem rozgrywającym. Jego pozycja pozwala mu robić ww. machloje. Jeśli uprzejmie doniosę na niego do US z podpisem czy bez to Janusz zrobi wszystko aby nikt w okolicy mnie nie zatrudnił, jeśli od razu mnie nie zabije siekierą. Zależy mi na ukróceniu rządów Janusza, ale nie chce się spalić. Jeśli zrobiłoby
@pszatszetszkorlak: To anonimowy donos do US i jednoczesny do wszystkich mediów (lokalnych przede wszystkim). BTW. możesz się podpisać drugą ręka, przecież ludzie znają twój adres, wiec nie miałby pewności, że to ty. Ale rozumiem sytuacja kiepska, ew. możesz Januszowi anonim wrzucić do skrzynki na listy i wtedy pewnie coś zrobi, no ale kary nie dostanie.