Wpis z mikrobloga

Hejka.
Mirki powoli zaczynam się rozglądać za samochodem, który potrzebuję na dojazd do pracy. W jedną stronę mam 55 km z czego:
25% droga wojewódzka - średnia prędkość 70-80 km/h
25% droga powiatowa - średnia prędkość 70-80 km/h
25% droga krajowa słabej jakości - średnia prędkość 80 km/h
25% droga krajowa dobrej jakości - 100-110 km/h

Do tego często zabieram ze sobą w połowie drogi kolegów z pracy, więc potrzebuję mieć miejsce z tyłu na nogi (nie musi to być audi A6 czy ford mondeo, ale coś jak w nowych Oplach Astra - kombi, żeby było wygodnie).

Zacząłem więc patrzyć na hybrydy. Jak myślicie takie auta sprawdzą się w moim przypadku. Bo widzę że większość raczej zaleca taki samochód na jazdę po miejście. A ja po mieście prawie w ogole nie jeżdzę. (cała częśc trasy tereny wiejskie). Jakie samochody polecacie, którę z jednej strony mają jakąś moc, a z drugiej strony nie paliły jak smok.

#motoryzacja #hybryda #kiciochpyta #toyota #auto #oszczedzanie #pracbaza
  • 15
@Soul_of_the_Onion: Serio, silniki w toyotach są bardzo podatne na gaz. Luz zaworowy na szklankach, łatwe dojście do dolotu, hybrydy też mają pełnowymiarową zapasówke, dużo taxi wybiera te auta, jedyny minus to skrzynia cvt, której prace nie każdy trawi.
@Soul_of_the_Onion: Hybryda odzyskuje energie w każdym momencie gdy naciskasz pedał hamulca, więc jadąc po mieście najbardziej odczujesz jej zalety.
Miałem okazje testować takie auto. Spalanie jest fajnie, auto też, mnie cvt irytuje, no i troszkę mało mocy, ale do zwykłej jazdy spokojnie daje rade, z lpg robi się z tego chyba mistrz ekonomii.

Ostatnio czytałem że w przyszłym roku ma być corolla z 2.0 w hybrydzie po naprawdę ładnym liftingu, więc
@Soul_of_the_Onion:

1.wykup 2 dzialki w poblizu miejsc, gdzie jeden rodzaj drogi przechodzi w drugi rodzaj drogi. W pracy i w domu nie musisz miec garazy.
2.wybuduj na tych dzialkach garaże.
3. Kup cztery rozne auta, adekwatne do 4 roznych rodzajow drogi.
4. Przechowuj w tych dwoch garazach po drodze odpowiednie auta.
5. Codziennie trzykrotnie zmieniaj auto w drodze do pracy i z pracy.
5a. Na glupie pytanie - głupia odpowiedź.
6.