Wpis z mikrobloga

Dobra czas na filmik z Dynamic Effort lower. Bo dzisiaj akurat nagrałem kilka serii :) #strongaf

8x3 Speed box squats + 15x1 speed deficit pull. Swoją droga pierwszy raz w życiu robiłem ciąg z deficytu, tutaj jakieś ~6cm

W siadach jest ~210kg (125kg+85kg bands) w ciągu, ~200kg.

I jestem zdziwiony bo poszło jak torpeda :) To znaczy, w siadach aż odrywałem się od ziemi taka dynamika była. Robiąc ciąg z deficytu natomiast przez pierwsze kilka powtórzeń nie ogarniałem ruchu, ale szybko się uczę i już po jakiś ~5 seriach ogarnąłem to, prosta sprawa. I też właściwie to bez wysiłku szło, jedynie co to miałem problem z utrzymaniem pozycji na dole w sensie była tak niekomfortowa że aż mnie dusiło.

Na pewno też nie mogę robić siadów w formie 5x5, bo po prostu zbyt bardzo tracę szybkość po 3 repie i to nie ma sensu, a tak te 8x3 jestem w stanie utrzymać taką samą, wysoką dynamikę. I po co to wszystko, ten cały dynamic effort? A no po to

_**"use sub-maximal weights with maximal speed. This method is used to increase the rate of force development and explosive strength, not to build absolute strength"_

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Dobra czas na filmik z Dynamic Effort lower. Bo dzisiaj akurat nagrałem...
  • 12
  • Odpowiedz
w klasyku najlepiej dzwigasz czy moze sumo lub pol sumo?


@ChoNoTu: Sumo to jak tak naprawdę jeszcze nigdy nie robiłem, tylko klasyk :) Miałem wcześniej ogromne problemy z mobilnością biodra do sumo, ale już to załatwiłem i teraz powolutku delikatnie wprowadzam także sumo, ale jeszcze długa droga zanim będę 1rep maxa w tym testował.
  • Odpowiedz
kiedy wymaksujesz zwykly ciag i siad?


@vela: Pod koniec tego roku, może i wcześniej także ale nie wiem jak wyjdzie. Ale do ciągów potrzebuje najpierw nowej sztangi, a siadów zwykłych już nie zamierzam robić, w sensie będe maksował ale z taśmami czyli RAW with wraps.
  • Odpowiedz
Słodki panie, ale z Ciebie kawał tyranozaura. Mam dwa pytania - ile wcinasz kcal dziennie i co to za kawałek w tle, który leci od początku nagrania?


@Niebotyczny: Kcal to jest te ~6200 średnio. Utwór poniżej
IntruderXXL - > Słodki panie, ale z Ciebie kawał tyranozaura. Mam dwa pytania - ile w...
  • Odpowiedz
Tak z doświadczenia, czy wolne tempo w obu fazach ćwiczenia przekłada się na wzrost siły absolutnej? Kiedyś chyba Wodyn tak ćwiczył swoich podopiecznych.
  • Odpowiedz