Wpis z mikrobloga

W jakich pracach przydaje wam się znajomość Excela oprócz księgowości? Do czego wykorzystujecie? - jakieś praktyczne zastosowania.

Zastanawiam się czy warto się wdrażać bardziej (inwestować czas i środki).

#excel #pracbaza
  • 15
  • Odpowiedz
@kajbu: w każdym korpo, w każdym biurze. Głównie statystyki, wykresy na podstawie danych ale także tabele przestawne itp.
Inwestować środki w umiejętności excela by mi było szkoda, większość info za darmo na youtubie. Tylko trochę czasu w naukę trzeba włożyć.
  • Odpowiedz
@kajbu przecież całe raportowanie w jakiejkolwiek formie stoi na exelu. Spoko niby jakieś sapy, Power BI i tym podobne a i tak wszystko sprowadza się na koniec do pytania czy da się to w Excelu otworzyć. Odpowiadając na Twoje pytanie - tak warto się go uczyć. Czy warto inwestować środki? - co masz na myśli. Chcesz zdawać egzaminy certyfikujące od MS- warto za nie zapłacić. Ewentualnie jeszcze warto opłacić kursy prowadzone
  • Odpowiedz
@kajbu: Bardzo przydatna. U mnie w firmie jest robionych setki zamowien, trzymanie stanu liczbowego tysiecy narzedzi, setek tysiecy czesci i urzadzen. Nie widze jak kierownictwo i biura mialyby pracowac bez tego.
  • Odpowiedz
większość info za darmo na youtubie. Tylko trochę czasu w naukę trzeba włożyć.


@proszebardzo2: Właśnie okazuje się, że nie do końca tylko czas. Chyba, że ja coś źle robię...

Próbuję pobrać wersje testową 2016 i jest limit 30 dni na darmowe testowanie. Dodatkowo trzeba mieć konto paypal lub bankowe kredytowe i pamiętać żeby anulować subskrypcję zawczasu, żeby nie naliczało
  • Odpowiedz
@kajbu: sorry, zgadza się trzeba jeszcze tego excela posiadać, wyszedłem z założenia że masz firmowego.
Szczerze to wydaje mi się że jeżeli liczysz że nauczysz się tego excela i dopiero znajdziesz związaną z nim prace to może być ciężko.
Zazwyczaj w firmach to jest narzędzie jedno z wielu i przydają się umiejętności ale raczej firmy nie szukają ludzi tylko od excela. Musiałbyś zrobić rozeznanie w ofertach pracy czy są takie,
  • Odpowiedz
@kajbu każde zestawienie, porównanie, wyciąganie danych.
Mimo erpa i tak do wszystkich wszystko wysyłam w Excelu i łatwiej jest wyrzucić dane z ERP i obrobić w Excelu.
  • Odpowiedz
@kajbu: Wyłączyć przedłużanie subskrypcji na Office 365 można od razu i korzystać do momentu, do kiedy jest opłacona (lub do końca tych darmowych 30 dni), więc nie trzeba o tym potem pamiętać jak się już wstrzyma. Dla pewności oprócz na stronie Microsoft można też wyłączyć płatność cykliczną na PayPal.

Anulowanie lub wyłączanie cyklicznego rozliczania subskrypcji Microsoft - https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4027815/microsoft-account-cancel-a-microsoft-subscription

Jak anulować subskrypcję lub inne płatności automatyczne? - PayPal -
  • Odpowiedz