Wpis z mikrobloga

Pojawiły się statystyki na Euro Dog Show 2018.
Pod linkiem możecie zobaczyć ile psów danej rasy będzie można zobaczyć w dni wystawy.

https://www.eurodogshow2018.pl/wp-content/uploads/2018/09/EDS_stat.pdf

Ja zebrałam do kupy kilka najpopularniejszych ras.

Oczywiście rasy aktualnie modne mocno odznaczają się frekwencją. Będzie:

298 Buldog francuski
142 + 125 = 277 Akita (+ Akita amerykańska)
249 Labrador Retriever
217 Golden Retriver
152 + 52 = 204 Corgi (Pembroke + Cardigan)
200 Jack Russell Terrier
195 Beagle
187 Berneński pies pasterski
179 Samoyed
166 Owczarek australijski
145 Cavalier King Charles Spaniel
138 Border Collie
118 Shiba
100 Syberian Husky

Ewidentnie widać, że rasy japońskie wysuwają się na prowadzenie, skok popularności względem ostatnich lat jest OLBRZYMI. To samo jeśli chodzi o Border Collie czy Owczarka australijskiego, wszystkie wyprzedzają niegdyś popularne rasy takie jak:

111 Yorkshire Terrier
105 Shih Tzu
91 Maltańczyk
a jeszcze niedawno to właśnie te rasy królowały na polskich osiedlach.

Obstawiam, że jeszcze kilka lat i takie rasy jak Samoyed, Shiba, Akita, Border Collie czy Corgi będą rasami czołowymi jeśli chodzi o popularność. Mam co do tego mieszane uczucia bo wszystkie (no może poza Corgi) są bardzo wymagającymi i trudnymi psami, zdecydowanie nie dla każdego.

Nie zabraknie oczywiście ulubionych przez mireczków ras.

Zaledwie 62 Bulteriery
99 Bulterierów miniaturowych

Aż 252 Cane Corso

I tu wielkie zaskoczenie.
Najliczniejszą rasą na wystawie jest....


Nie, nie będzie żadnego Pittbulla, Pitbula czy Pit bulla gdyż NIE JEST TO RASA UZNAWANA PRZEZ FCI.

Olbrzymim zaskoczeniem są dla mnie owczarki niemieckie, wygląda na to że lubiane są już tylko przez Polaków (i wcale mnie to nie dziwi, rasa kaleka i z fatalną, histeryczną psychiką). Będzie ich zaledwie

29 długowłosych
28 krótkowłocych

Zaskoczyła mnie też liczba wilczaków czechosłowackich, będzie ich aż 70.

Kto z Was się wybiera?

#pies #psy #wystawapsow #mops #bullterier #shibainu #corgi #owczarekniemiecki #goldenretriever

wołam potencjalnie zainteresowanych

@robertx 134 Dobermann
@Sniezkaberka 119 + 129 Chihuahua
@matra 86 Staffordshire Bull Terrier
@NaSmyczy amstafki podane wyżej
@migdalll bulle wyżej
@sheslostcontrol 29 Springer spaniel walijski
@helmutkoll 80 Springer spaniel angielski
@upupiona goldeny wyżej
@rybsonk labki wyżej
n.....a - Pojawiły się statystyki na Euro Dog Show 2018.
Pod linkiem możecie zobaczy...

źródło: comment_wWj2F1Ujbif54xVaOmBPt3okMcCkei1M.jpg

Pobierz
  • 26
@nama: o nieeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!! Teriery są w piątek, a mi za cholere to nie pasuje. 311 amstaffów w jednej hali! Wow! Zastanawiam się czy jechać w sobotę, ale już sama nie wiem. Jak nie będzie mordek amstaffowych, to życie traci sens ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@NaSmyczy: taka ilość, kombinuj kombinuj, szkoda przegapić.

@nothingtown: dalej królują, jednak weź pod uwagę że większość jakie widzisz to kundelki w typie, kupione w pseudohodowli za tysiaka, mocno pokraczne i odbiegające od wzroca. Prawdziwie rasowe buldogi widuję baaardzo rzadko.

@pestis: mówisz o owczarkach niemieckich? Tak jak pisałam, te psy są kalekie i ich psychika to pukanie do dna od spodu. Zapraszam na jakąkolwiek wystawę, gdzie trzeba ring ONków izolować
n.....a - @NaSmyczy: taka ilość, kombinuj kombinuj, szkoda przegapić.

@nothingtown...

źródło: comment_tdMdjhlC4CRnR8gPYJImllGe1z3JtS25.jpg

Pobierz
@nama:, zgadza się, im popularniejsza rasa, tym więcej pseudohodowcow. A potrafisz tak na ulicy rozpoznać między rasowym buldogiem a takim pseudo w typie? Dla mnie wyglądają tak samo małe elfy, ale nie znam cech rasowych dla tej rasy
@nama: Strasznie mało buli, na krajówkach jest więcej... ale pewnie ludzie pojechali na TATA, i poźniej jeszcze coś było gdzieś niedaleko.
Buldogom francuskim współczuję... A o przyszłość psią się martwię, coraz więcej cięższych ras jest kupowanych dla wyglądu...
A o przyszłość psią się martwię, coraz więcej cięższych ras jest kupowanych dla wyglądu...


@migdalll: niestety nawet na mirko to widać. Czasem ktoś wrzuca wpis ze skrajnie różnymi rasami typu "ej co kupić bołdeła czy mopsa".
@nama: 114 pinczerow mini to tez dosyc szokujacy wynik biorac pod uwage, ze w PL jest 5-10 hodowli (aktywnych z miotami), a na wystawach mozna ich spotkac 5-15 w klasie.
Moze ONkow nie zglaszaja przez sedziego? Nie znam sie na nich, ale normalnie tyle psow spotyka sie na krajowkach, a zaden z hodowcow nie odpuscilby europejskiej przez "kalectwo" swoich psow xD