Wpis z mikrobloga

Wczoraj byłem u znajomych na chacie, siedzimy, gadamy, pijemy piwko. Jak to w przyjacielskim gronie, tematy rozmów są różne - ploteczki, trochę o pracy, sporcie, polityce. Akurat w telewizji leciał program "1 z 10". Nie oglądam telewizji od kilku lat, a jeśli już to właśnie gdzieś u znajomych czy rodziny, ale ten program wspominam akurat bardzo dobrze, chyba jeden z ostatnich który trzyma poziom. Jednak zaskoczyło mnie jedno - wśród występujących zawodników nie było ani jednej kobiety... Gdy to zauważyłem, pomyślałem sobie "eee czysty przypadek i zbieg okoliczności" i już o całej sprawie prawie zapomniałem, gdy nagle słyszę głos kumpla "Ty stary, znów nie ma żadnej babki!". Pytam: "Jak to?". Okazało się, że kumpel jest wielkim miłośnikiem programów typu "1 z 10", "Milionerzy", lub rozwiązywać krzyżówki itd., czym mnie kompletnie zaskoczył, bo gość z gatunku łysych karków spędzających pół dnia na siłowni i gdybyście go ujrzeli to nie podejrzewalibyście, że gość potrafi chociaż czytać, a tutaj takie zaskoczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i ten kumpel mówi, że regularnie ogląda ten program i prawie nie ma w nim kobiet. Myślę sobie #!$%@? głupoty, bo znam go ze 2 lata i to taki typowy ruchacz-#!$%@? połączony z sebkiem-kibolem i wiem, że do kobiet ma podejście mówiąc prosto brzydkie - po prostu je rucha i tyle i traktuje je bardzo powierzchownie. Ale myślę sobie, co ja będę się #!$%@?ł sprawdzę w necie. No teoretycznie sama strona programu niewiele mi mówi, ale w google trafiłem na artykuł:

Przed jednym z odcinków teleturnieju „Jeden z dziesięciu", Tadeusz Sznuk próbował wyjaśnić widzom, dlaczego wśród uczestników nie ma żadnej kobiety. - Poznaliśmy dzisiejszych gości i pewnie państwo spostrzegli, że są to sami panowie. Ba, powiem więcej – zajrzałem na listy zaproszonych uczestników do dwóch kolejnych odcinków i tam też nie znalazłem ani jednej niewiasty. Często o tym mówimy i często o to państwo pytają, dlaczego u nas występuje więcej mężczyzn. Odpowiedź brzmi – nie wiem, choć się domyślam – przyznał z rozbrajającą szczerością Tadeusz Sznuk.


I powiem szczerze, że lekko mnie to zbiło z pantałyku. Czy kobiety serio są głupsze od mężczyzn? Czy chodzi tu tylko o inteligencje czy też kwestię zainteresowań? Czy są tutaj różowe, które są w stanie wyjaśnić ten fenomen, bo domyślam się opinii wykopowych mizoginów, co nie zamoczyli jeszcze kija i uważają, że to wina wszystkich kobiet, a nie ich samych, ale jestem ciekaw co na to różowa część wykopu.

#kiciochpyta #zainteresowania #1z10 #inteligencja #jedenzdziesieciu #niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow
f.....u - Wczoraj byłem u znajomych na chacie, siedzimy, gadamy, pijemy piwko. Jak to...

źródło: comment_tkNeei2Bj3lvIyhRYsjgCoddVnRmYzhp.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@frikuu: Również często oglądam ten program i to się mega rzuca w oczy że nie ma kobiet, jak są to jest jedna albo maksymalnie 2, rzadko też osiągają tam lepszy rezultat, a jak już to najczęściej są to starsze panie, tutaj właśnie kolejny punkt, dość często widzimy w tym turnieju mężczyzn w młodym wieku, ba nawet nie raz się trafia że chłopak ma 18 lat i idzie już do jeden z
  • Odpowiedz
@frikuu: Chodzi o rozkład normalny. Wśród osób o wysokim IQ jest o wiele więcej mężczyzn, ale dla sprawiedliwości dodajmy, że wśród debili też. Rzecz fizjologiczna w praktyce, kwestia budowy mózgu itp. Dlatego też wśród mężczyzn więcej jest geniuszy, wynalazców, noblistów itp. I dlatego (a nie z powodu męskiej dominacji i szowinizmu) na "najmądrzejszym zdjęciu świata" jest tylko jedna kobieta. Po prostu przy takim IQ dysproporcja jest już bardzo, bardzo wyraźna.

Jednak
haes82 - @frikuu: Chodzi o rozkład normalny. Wśród osób o wysokim IQ jest o wiele wię...

źródło: comment_2eNgPQ3yglPgukZIVY1jK2O1s6XXVDWG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@frikuu: Wyda mi się jednak, że w tym programie nie chodzi o inteligencję, a o mądrość, tj. wiedzę. No i faktycznie kobiety mają mniej zainteresowań od mężczyzn. Ich zainteresowania są również znacznie mniej rozległe. Gdyby stworzyć listę zainteresowań kobiet i mężczyzn, to na tej kobiecej byłoby 100 pozycji, a na męskiej 10 000. I takie są fakty. Co do intelektu, najbardziej inteligentni ludzie w historii naszej planety byli mężczyznami. Tak jest
  • Odpowiedz
Czy kobiety serio są głupsze od mężczyzn? Czy chodzi tu tylko o inteligencje czy też kwestię zainteresowań?


@frikuu: ty się dzisiaj urodziłeś?
podlinkowany wykres wszystko wyjaśnia
  • Odpowiedz
@frikuu: tak jak pisze @haes82: kobiety są bardziej przeciętne. Co przez to rozumiem? Że kobiety są bliżej średniej rozkładu, odchylenie standardowe jest mniejsze. Tak samo jeśli chodzi o gadatliwość. Przyjęło się, że to kobiety strasznie paplają. Przeprowadzono badania (źródła niet, tzn nie chce mi się szukać), wyszło, że kobiety średnio mówią tyle samo słów w ciągu dnia co mężczyźni. Tylko najciekawsze było pod koniec, bowiem okazało się (jak w przypadku
  • Odpowiedz
@frikuu
@Moke
@Dzumbur
@haes82
@Dzinn
@CaleZycieZielony
@deptacz_gnoju
Miałam chyba 22 lata, kiedy byłam w 1z10. Nie osiągnęłam jakiegoś zawrotnego wyniku, bo nie weszłam do finału odcinka, można powiedzieć, że byłam na 4 miejscu w tym odcinku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie to nie wiem, dlaczego ten program cieszy się tak małą popularnością wśród kobiet. Nie ma się czego obawiać, sam udział traktuję jako fajną przygodę. A do tego,
anuszqa - @frikuu 
@Moke 
@Dzumbur 
@haes82 
@Dzinn 
@CaleZycieZielony 
@deptacz_gnoj...

źródło: comment_CIaTh45OfcK4x77Am14hAS9IuFX6tzQa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@anuszqa: Ja wiem że kobiety w młodym wieku też biorą udział, ale musisz przyznać że jest ich bardzo mało, po prostu może mało która chce się w to bawić
  • Odpowiedz