Wpis z mikrobloga

Wczoraj byłem u znajomych na chacie, siedzimy, gadamy, pijemy piwko. Jak to w przyjacielskim gronie, tematy rozmów są różne - ploteczki, trochę o pracy, sporcie, polityce. Akurat w telewizji leciał program "1 z 10". Nie oglądam telewizji od kilku lat, a jeśli już to właśnie gdzieś u znajomych czy rodziny, ale ten program wspominam akurat bardzo dobrze, chyba jeden z ostatnich który trzyma poziom. Jednak zaskoczyło mnie jedno - wśród występujących zawodników nie było ani jednej kobiety... Gdy to zauważyłem, pomyślałem sobie "eee czysty przypadek i zbieg okoliczności" i już o całej sprawie prawie zapomniałem, gdy nagle słyszę głos kumpla "Ty stary, znów nie ma żadnej babki!". Pytam: "Jak to?". Okazało się, że kumpel jest wielkim miłośnikiem programów typu "1 z 10", "Milionerzy", lub rozwiązywać krzyżówki itd., czym mnie kompletnie zaskoczył, bo gość z gatunku łysych karków spędzających pół dnia na siłowni i gdybyście go ujrzeli to nie podejrzewalibyście, że gość potrafi chociaż czytać, a tutaj takie zaskoczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i ten kumpel mówi, że regularnie ogląda ten program i prawie nie ma w nim kobiet. Myślę sobie #!$%@? głupoty, bo znam go ze 2 lata i to taki typowy ruchacz-#!$%@? połączony z sebkiem-kibolem i wiem, że do kobiet ma podejście mówiąc prosto brzydkie - po prostu je rucha i tyle i traktuje je bardzo powierzchownie. Ale myślę sobie, co ja będę się #!$%@?ł sprawdzę w necie. No teoretycznie sama strona programu niewiele mi mówi, ale w google trafiłem na artykuł:

Przed jednym z odcinków teleturnieju „Jeden z dziesięciu", Tadeusz Sznuk próbował wyjaśnić widzom, dlaczego wśród uczestników nie ma żadnej kobiety. - Poznaliśmy dzisiejszych gości i pewnie państwo spostrzegli, że są to sami panowie. Ba, powiem więcej – zajrzałem na listy zaproszonych uczestników do dwóch kolejnych odcinków i tam też nie znalazłem ani jednej niewiasty. Często o tym mówimy i często o to państwo pytają, dlaczego u nas występuje więcej mężczyzn. Odpowiedź brzmi – nie wiem, choć się domyślam – przyznał z rozbrajającą szczerością Tadeusz Sznuk.


I powiem szczerze, że lekko mnie to zbiło z pantałyku. Czy kobiety serio są głupsze od mężczyzn? Czy chodzi tu tylko o inteligencje czy też kwestię zainteresowań? Czy są tutaj różowe, które są w stanie wyjaśnić ten fenomen, bo domyślam się opinii wykopowych mizoginów, co nie zamoczyli jeszcze kija i uważają, że to wina wszystkich kobiet, a nie ich samych, ale jestem ciekaw co na to różowa część wykopu.

#kiciochpyta #zainteresowania #1z10 #inteligencja #jedenzdziesieciu #niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow
Pobierz f.....u - Wczoraj byłem u znajomych na chacie, siedzimy, gadamy, pijemy piwko. Jak to...
źródło: comment_tkNeei2Bj3lvIyhRYsjgCoddVnRmYzhp.jpg
  • 25
@rzuf22: To kiedyś poszukaj :)
Sam kiedyś używałem tego argumentu ale zawsze mi coś w nim nie pasowało (na statystyce uczyli że krzywa rozkładu normalnego to jednak nie do końca tak działa)
I jak zacząłem kopać troszkę to się kazało że autorzy tych wykresów stają na głowie żeby się środek dla obu płci pokrywał. Najczęściej manipulują wiekiem badanych tak by dane zebrano od dzieci w wieku gdy dziewczynki już rozpoczęły proces