Aktywne Wpisy

Wiskoler_double +20
#szczecin
Szczecin ładny jest, trzeba tylko poszukać. Zdjęcie zrobione aparatem Fed 5 C, czarnobiałej fotografii czar.
Szczecin ładny jest, trzeba tylko poszukać. Zdjęcie zrobione aparatem Fed 5 C, czarnobiałej fotografii czar.
źródło: 04 - Fied 5 c
Pobierz
stormi +50
dlaczego ludzie, ktorzy sami nienawidza pracowac, jak uslysza, ze ja nie pracuje to mi gadaja jakies teksty ALE PRZECIEZ KAZDY POWINIEN PRACOWAC, TAK TO JEST NUDNO!!!!! no nuda w chj, o wiele lepiej bym sie bawila caly dzien w pracy
![Diamenty bez ciśnienia [dłuższy opis w komentarzu]](https://wykop.pl/cdn/c3397993/637e5d6537e62f0d1615d7072d0c6fe88619693080de18177b9935a70270dd8d,q70.jpg)




https://www.wykop.pl/wpis/35538295/prawojazdy-oblalem-spoko-zdarza-sie-nie-przejmuje-/125121563/#comment-125121563
Ogólnie większość osób się ze mnie śmiała. No bo jak to jechać prosto i dawać kierunkowskaz w lewo? Niedorzeczne.
Zachęcony jednak postem @Nieszkodnik który jako jedyny bronił mojego zachowania pod względem przepisów napisałem maila do wydziału ruchu drogowego w Lublinie. Dokładnie opisałem im sytuację, jaką drogą i w jaką drogę zjeżdżając oraz wszystkie szczegóły.
Okazało się jednak, że miałem rację i moje wątpliwości były słuszne. W takiej sytuacji należy dać kierunkowskaz.
Link do tego skrzyżowania.
https://www.google.pl/maps/@51.4071876,21.9741084,3a,75y,16.86h,88.57t/data=!3m6!1e1!3m4!1s182M9LZP0s1rVsSZeC63EQ!2e0!7i13312!8i6656
Oraz podsumowanie z oficjalnej odpowiedzi :
"Reasumując, w sytuacji przedstawionej przez przez pana kierujący jadący na wprost, czyli opuszczający drogę z pierwszeństwem przejazdu ma obowiązek sygnalizować zamiar wykonania ww. manewru poprzez wlączenie kierunkowskazu. "
Pozwolę sobie zawolać garstkę osób które najżywiej uczestniczyły w dyskusji.
@aandrzej @absinth @eragonn14 @catch
@Agemaker (jak coś to twierdził, że kierunek był słuszny)
#prawojazdy
#przepisydrogowe
#ruchdrogowy
źródło: comment_pQdGqmNFeCQgfhoXhYCSMRK78cnAxFXK.jpg
PobierzJuz poprawione :D
wykop to kiepskie miejsce na takie pytania. 3/4 osób tutaj uważa, że jak jedziesz w lewo na rondzie to powinieneś przed rondem dać lewy kierunek xD
https://www.google.pl/maps/@51.5073416,16.0788989,3a,49y,29.41h,88.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQH1lj8k1yZfZYuJ2DSOByw!2e0!7i13312!8i6656
@sprawa: Pokaż co im napisałeś dokładnie, wtedy podyskutujemy.
@sprawa: O takie rzeczy nie pyta się policji, bo oni sami zwykle nie wiedzą, tylko ministerstwo czy GITD.
źródło: comment_YMahl590kLwgbW2eZKiXvZGlYawRcmjk.jpg
PobierzNie zmieniasz kierunku ruchu i tyle. Pasa też nie zmieniasz.
@catch: ministra się osobiście pytasz? Kto odpowiada za nadzór nad ruchem drogowym? Coś o tym napisano w UoRD? Może nawet stworzono jakieś wydziały ruchu drogowego w komendach policji?
Wiesz, lepiej milczeć i tylko wyglądać na idiotę, niż napisać to co ty na wykopie i udowodnić to bez żadnych wątpliwości...
@catch: Choćby po to, żeby jadący za tobą mógł spodziewać się zwolnienia lub wręcz zatrzymania pojazdu ponieważ w takim przypadku należy ustąpić pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka po drodze z pierwszeństwem.
Pojazdy naokoło? To czy skręcam czy nie interesuje tylko tych z naprzeciwka, a kierunek włączam po to, żeby oni nie musieli czekać aż wszyscy zjadą ze skrzyżowania, bo w godzinach szczytu można tam do wieczora czekać, mimo że praktycznie wszyscy jadą na wprost. No i zmieniam pas ruchu o czym mówi znak oraz linia pojedyncza przerywana.
@Anox: Tu jest trochę inaczej ponieważ masz namalowane linie przerywane. W tym przypadku w zasadzie nie ma miejsca na interpretacje ;)
@krootki: Ty tak trollujesz? Po co się zatrzymywać jadąc prosto? Zjeżdżając z drogi z pierwszeństwem?